Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

HDW2 COACH Continental Winter Bus Tire

Ľad ani sneh už Vás nezastaví

Behind the Scenes

Testovanie na vysokej úrovni

article_66w_image1

Pneumatiky Continental sú testované za použitia najmodernejších elektronických prístrojov, laboratórnych chemických analýz, röntgenových snímok a počítačovej tomografie: pre vývoj perfektných pneumatík využíva Continental sofistikovaných metód - predovšetkým počítačových technológií.

Viac tu

Testovanie gumárenských zmesí

New content item (5)

Na výrobu pneumatík pre nákladné vozidlá sa používa až 15 rôznych druhov gumových zmesí. Ktoré z nich sú najvhodnejšie pre konkrétne modely, testuje Continental všetkými dostupnými metódami a množstvom skúseností.

Viac tu

Od začiatku po dalšie vývoj

article_66w_image1

Za každou novou pneumatiku Continental pre  užitková vozidla, která vstupuje na trh, jsou talenty, jako je Andreia Bessa a José Esteves. Vývojoví inženýři zajistí, že dobré nápady povedou k lepším pneumatikám - generaci za generací.

Viac tu

Výroba gumárenských zmesí

article_66w_image1

Nie každá guma je rovnaká. V laboratóriu Freda Waldner sa každý rok pripravuje viac ako 10 000 nových zmesí. Len tie najlepšie sa nakoniec použijú do pneumatík Continental.

Viac tu

Štyri roky potu a kaučuku

article_66w_image1

Vývojári pneumatík sa neustále snaží držať krok s požiadavkami zákazníka a zákonných predpisov.

Viac tu

Výroba superelastikov v Korbachu

article_66w_image1

Continental vyrába superelastické kolesa v nemeckom Korbachu za pomoci prístroja, na ktorého zostrojenie sa podieľali sami zamestnanci. Jedná sa o SE kola vyrábaná v západnej krajine.

Viac tu

Brať to s kľudom? Nikdy!

article_66w_image1

Institúcia v Conti, Wilhelm Pollmer pôsobí v Korbachu 44 rokov: postupne získal skúsenosti a zručnosti v Continental, začal už vyučením ako montér strojov na konci 60. rokov. Dnes sa stará a udržuje zariadenia, ktoré Continental používa vo výrobe špeciálnych komerčných pneumatík.

Viac tu