Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Continental predstavuje tri riešenia pneumatík pre udržateľnú prepravu na krátke a dlhé vzdialenosti

20/09/2022
Continental_PP_Klaus_Kreipe

„Continental je neoddeliteľnou súčasťou efektívnej a udržateľnej prepravy budúcnosti,“ hovorí Klaus Kreipe, ktorý vedie obchod s originálnym vybavením Continental Tires v Európe, na Strednom východe av Afrike (EMEA).

  • Koncepčná pneumatika Conti Urban navrhnutá pre udržateľnú verejnú dopravu. Podiel recyklovaných a obnoviteľných surovín viac ako 90 percent po protektorovaní
  • Exkluzívny prototyp: špeciálne pneumatiky pre nový príves, ktorý hybridizuje dieselové nákladné vozidlá
  • Dlhá vzdialenosť: nový a vylepšený EfficientPro Gen 3+ s menším valivým odporom

Na veľtrhu IAA Transportation 2022 v Hannoveri predvádza Continental rad vysoko inovatívnych riešení pneumatík zameraných na zlepšenie udržateľnosti osobnej a nákladnej dopravy na krátke i dlhé vzdialenosti. Napríklad s Conti Urban uvádza výrobca pneumatík premiéru koncepčnej pneumatiky špeciálne navrhnutej pre elektrifikovanú autobusovú a dodávkovú dopravu budúcnosti. Podiel obnoviteľných a recyklovaných surovín v tomto prototype, ktorý je už schválený pre cestnú premávku a čoskoro by mohol vstúpiť do testovacej fázy u zákazníkov, je takmer 50 percent. Už po jednom protektorovaní sa toto číslo zvýši na viac ako 90 percent. Koncepčná pneumatika bola tiež špeciálne optimalizovaná z hľadiska hladiny hluku. Continental je presvedčený, že väčšia udržateľnosť je nevyhnutná v sektore mestskej osobnej a nákladnej dopravy. Najmä v dôsledku stále rastúceho dopytu po mestskej osobnej a nákladnej doprave rastie aj počet registrovaných elektrifikovaných mestských autobusov. Podľa Európskej asociácie výrobcov automobilov (ACEA) sa počet nových registrácií elektrobusov v Európskej únii v roku 2021 naďalej výrazne zvyšoval, pričom ich podiel na trhu v tomto roku vzrástol na 10,6 percenta. V rovnakom období už elektrobusy tvorili viac ako 30 percent nových registrácií autobusov v Európskej únii. Štúdie trhu predpovedajú ročnú mieru rastu až 35 percent od roku 2021 do roku 2025.

Výrobca pneumatík tiež uvádza premiéru nového prototypu pneumatiky špeciálne navrhnutého pre nový koncept prívesu s plne elektrickou hnacou nápravou. Spoločnosť Continental je výhradným vývojovým partnerom tohto inovatívneho prívesu od spoločnosti Trailer Dynamics, ktorý je navrhnutý tak, aby hybridizoval ťahače nákladných vozidiel pomocou prívesu na batérie, a tak znížil ich emisie CO2.

S EfficientPro Gen 3+ predstavuje výrobca prémiových pneumatík upgrade svojej pneumatiky EfficientPro na dlhé vzdialenosti, ktorá je známa najmä v oblasti originálneho vybavenia nákladných vozidiel. Jeho valivý odpor bol špeciálne optimalizovaný, vďaka čomu je veľmi energeticky účinný.

Na veľtrhu Continental tiež predvedie svoj digitálny systém správy pneumatík ContiConnect 2.0, ktorý umožňuje správcom vozových parkov trvalo sledovať stav pneumatík a šetriť tak palivo a znižovať emisie CO2. Toto sledovanie tiež pomáha predchádzať predčasným výmenám pneumatík a neplánovaným prestojom.

„Na IAA Transportation 2022 ukážeme, ako vďaka našej rade pneumatík pre úžitkové vozidlá prispievame k väčšej udržateľnosti v prevádzke na krátke i dlhé vzdialenosti. Continental je neoddeliteľnou súčasťou efektívnej a udržateľnej prepravy budúcnosti,“ hovorí Klaus Kreipe, ktorý vedie obchod s originálnym vybavením Continental Tires v Európe, na Strednom východe av Afrike (EMEA).

Koncepčná pneumatika Conti Urban navrhnutá pre skvelú udržateľnosť vo verejnej doprave

Udržateľná koncepčná pneumatika Conti Urban spoločnosti Continental, ktorá je navrhnutá pre elektrifikované mestské autobusy a dodávkové vozidlá v mestskom prostredí, oslavuje svoju svetovú premiéru na IAA Transportation 2022. Táto koncepčná pneumatika, ktorá je už schválená pre cestnú premávku, obsahuje približne 50 percent obnoviteľných a recyklovaných surovín. Všetky použité materiály by mohli byť v blízkej budúcnosti potenciálne nasadené do sériovej výroby. Behúň Conti Urban – časť pneumatiky, ktorá je v kontakte s vozovkou – obsahuje 68 percent obnoviteľných materiálov, vrátane repkového oleja, oxidu kremičitého získaného z popola ryžových šupiek a zodpovedne získaného prírodného kaučuku pochádzajúceho zo spoločného vývojového projektu. spoločnosťou Continental a nemeckou agentúrou pre rozvojovú pomoc „Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit“ (GIZ). Špičková digitálna technológia, miestne zapojenie do pestovania kaučuku a úzka spolupráca so silnými partnermi tu vytvárajú transparentnosť a zaisťujú vysokú úroveň sledovateľnosti v celom hodnotovom reťazci prírodného kaučuku. Všetok prírodný kaučuk použitý v behúni pochádza z tohto projektu. Okrem regenerovaných sadzí a recyklovanej ocele použil Continental na výrobu pneumatiky aj materiál Reclaim. Táto recyklovaná guma pochádza primárne z inovatívneho závodu na protektorovanie a recykláciu pneumatík pre nákladné automobily spoločnosti Continental v nemeckom Hannoveri.

Rovnako ako väčšinu pneumatík Continental pre úžitkové vozidlá je možné aj Conti Urban protektorovať, čo je proces, ktorý vdýchne nový život opotrebovanému, ale neporušenému plášťu pneumatiky výmenou starého behúňa za nový. Pokračujúce používanie plášťa, ktorý obsahuje obzvlášť vysoký podiel všetkých materiálov použitých v pneumatike, sa vypláca: „Naša Conti Urban zvyšuje svoju udržateľnosť ešte viac, keď sa predlžuje jej životnosť. Akonáhle je pneumatika protektorovaná, teda keď plášť dostane úplne nový behúň, podiel obnoviteľných a recyklovaných surovín vzrastie na viac ako 90 percent,“ hovorí Kreipe. „Do roku 2050 chceme vo všetkých našich výrobkoch pneumatík používať 100 percent udržateľným spôsobom vyrobené materiály a dosiahnuť úplnú klimatickú neutralitu v celom našom hodnotovom reťazci.“

Pri navrhovaní pneumatiky zamerali vývojári pneumatík Continental svoje úsilie na dosiahnutie vysokej energetickej účinnosti a optimalizáciu emisií hluku. Špeciálna gumová zmes v behúni, širší behúň pneumatiky a špeciálne optimalizovaný a výnimočne tuhý profil pomáhajú znížiť valivý odpor o 7 percent v porovnaní so súčasnou generáciou Conti Urban a predlžujú životnosť pneumatiky. Ako vždy v Continentale, to všetko bez akýchkoľvek kompromisov ohľadom výkonnostných vlastností súvisiacich s bezpečnosťou.

Správanie Conti Urban bolo tiež špeciálne optimalizované. Frekvencie hluku generované pri prevaľovaní pneumatiky po povrchu vozovky boli distribuované v širšom rozsahu. Výsledkom je, že širšie spektrum rôznych frekvenčných rozsahov zaisťuje nižšiu vnímanú hladinu hluku. Na pozadí toho je, že zvuky s monotónnou frekvenciou sú pre ľudské ucho obzvlášť nepríjemné. Generovanie rôznych frekvencií pri rovnakej hlasitosti na druhú stranu pomáha zlepšiť vnímanie hluku jedinca. Týmto spôsobom chce Continental v budúcnosti prispieť k ďalšiemu znižovaniu hluku z mestskej autobusovej a dodávkovej dopravy.

Prvotriedna pneumatika Continental pre príves s elektrifikovanou hnacou nápravou

Ďalším vrcholom, ktorý Continental predstaví na IAA Transportation 2022, je prototyp pneumatiky pre špeciálny príves s elektrifikovanou hnacou nápravou. Continental je výhradným vývojovým partnerom spoločnosti Trailer Dynamics, ktorá na výstave predstaví verejnosti tento inovatívny koncept s elektrifikovaným návesom.

Profil behúňa tohto prototypu je výnimočne robustný a obsahuje prvky hlbokej trakcie, ako sú lamely, pre vysoký výkon počas celej životnosti pneumatiky. Špeciálna zmes behúňa navyše zaisťuje dobrú rovnováhu medzi trakciou a kilometrovým výkonom. Finálna sériovo vyrábaná pneumatika bude mať aj zosilnený paket pásu, aby čelil vplyvu pohonu hnanej nápravy.

„Náš prototyp pneumatík pre elektrické prívesy predstavuje úplne nový segment pneumatík. Má vlastnosti pneumatiky pre hnaciu nápravu a je určená na rekuperáciu brzdnej energie. Má tiež všetky vlastnosti konvenčnej prívesovej pneumatiky pre prvú a tretiu nápravu. Skutočné všestranné vozidlo v pravom slova zmysle je špeciálne navrhnuté na hybridizáciu nákladných vozidiel,“ hovorí Kreipe.

Prototyp, ktorý je založený na pneumatike Conti EcoPlus HT3+ s rozmerom 355/50 R 22,5, je už schválený na používanie na cestách a v súčasnosti sa testuje v spolupráci so spoločnosťou Trailer Dynamics. Sériová výroba sa má začať v roku 2025. elektrifikovaná hnacia náprava eMega Liner od spoločnosti Trailer Dynamics okamžite premení príves ťahača so spaľovacím motorom na hybridné vozidlo, čo podľa výrobcu znamená, že elektrifikovaný príves výrazne znižuje spotrebu nafty a emisie CO2 - minimálne o 20 %. 

Conti EfficientPro Gen 3+: optimalizovaný valivý odpor pre sektor originálneho vybavenia

Conti EfficientPro Gen 3+ je nová a vylepšená verzia pneumatiky Continental pre dlhé vzdialenosti, ktorá je známa najmä v oblasti originálneho vybavenia nákladných vozidiel. Ťažisko ďalšieho vývoja bolo na minimalizáciu valivého odporu a tým aj spotreby paliva a emisií CO2 vznikajúcich pri nákladnej doprave. V porovnaní s predchádzajúcim modelom je deklarovaný valivý odpor Conti EfficientPro Gen 3+ pre riadenú a hnaciu nápravu v rozmere 315/70 R 22,5 asi o 9 percent nižší. V rozmere 385/55 R 22,5, ktorý je určený pre riadenú nápravu, má pneumatika zhruba o 7 percent menší valivý odpor v porovnaní s deklarovanou hodnotou svojho predchodcu. Tieto zlepšenia boli dosiahnuté vďaka novým gumovým zmesiam pre komponenty pneumatík, ako sú behúne, a úpravou pásu tak, aby sa znížila deformácia v oblasti kontaktu behúňa a tým aj valivý odpor.

„Konkrétnym spôsobom sme upgradovali Conti EfficientPro Gen3+, aby naši zákazníci mohli ďalej znížiť spotrebu paliva a tým aj emisie CO2 svojich vozových parkov,“ hovorí Kreipe.

Interné výpočty VECTO – štandardizovaná metóda na výpočet spotreby energie vozidla – odhalili, že v stredne veľkom vozovom parku skladajúcom sa z 500 jednotiek, z ktorých každá prejde v priemere 120 000 kilometrov ročne, môže Conti EfficientPro Gen3+ ušetriť až 465 metrických tun. a znížiť náklady na palivo o približne 300 000 EUR ročne v porovnaní s jeho predchodcom.

Digitálne riešenie pre integrovanú správu pneumatík špecifickú pre vozový park

S ContiConnect 2.0 spoločnosť Continental tiež predvádza najnovšiu generáciu svojho komplexného systému správy pneumatík na IAA Transportation 2022. Vďaka nepretržitému digitálnemu monitorovaniu stavu zaisťuje systém, aby pneumatiky vždy fungovali čo najlepšie. To šetrí palivo, znižuje emisie CO2 a zabraňuje neplánovaným výmenám pneumatík a návštevám servisu, čím sa vyhnete všetkým nákladným prestojom vozidla, ktoré s tým súvisia. Zákazníci, ktorí implementujú ContiConnect 2.0, ťažia z efektívnejšieho vozového parku, znížených nákladov a výraznej úspory času, pretože údržbu pneumatík je možné plánovať s dostatočným predstihom a vykonávať ju podľa potreby. Okrem monitorovania tlaku a teploty v pneumatikách v reálnom čase budú mať správcovia vozových parkov možnosť sledovať aj najazdené kilometre, hĺbku dezénu a tým aj celkový stav každej jednotlivej pneumatiky vo svojom vozovom parku. S ContiConnect 2.0 ponúka Continental svojim zákazníkom rad prispôsobených riešení, vďaka ktorým je správa vozového parku ešte efektívnejšia, jednoduchšia a udržateľnejšia.

Srdcom funkcií ContiConnect je senzor pneumatiky – a na veľtrhu predstaví výrobca prémiových pneumatík svoj senzor najnovšej generácie, ktorý je schopný merať tlak, teplotu a počet najazdených kilometrov zvnútra pneumatiky. V závislosti na aplikácii prenáša dáta cez konkrétnu rádiovú frekvenciu alebo cez protokol Bluetooth. Špeciálne vyvinutá aplikácia Continental, ktorá je k dispozícii pre všetky štandardné operačné systémy smartfónov, taktiež umožňuje kontroly pneumatík na základe dát a umožňuje čítanie dát na mieste.

Stánok spoločnosti Continental (C29) na IAA Transportation 2022 sa nachádza v hale H12.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289

Na stiahnutie