Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

ContiConnect 2.0: Prediktívna údržba prináša vyššiu efektivitu

25/08/2022
Continental_PP_ContiConnect

ContiConnect 2.0: pre prediktívnu údržbu a diagnostiku pneumatík založenú na dátach

  • Nová platforma: Predstavenie štandardu ContiConnect – ContiConnect Advanced vo vývoji
  • Nová generácia senzorov vo vývoji: širší rozsah dát zaisťuje optimalizáciu procesov pri údržbe pneumatík
  • Zvýšená digitalizácia a udržateľnosť vozových parkov

Odvetvie nákladnej dopravy čelí väčšiemu tlaku na náklady ako kedykoľvek predtým. Vysoko efektívna správa vozového parku je preto zásadná pre to, aby logistické spoločnosti uspeli na extrémne konkurenčnom trhu. Spoločnosť Continental predstavuje svoje vylepšené riešenie správy pneumatík ContiConnect, aby svojim zákazníkom lepšie slúžilo vďaka komplexnej ponuke správy majetku v pneumatikách. Tento systém poskytuje nástroje na mieru navrhnuté tak, aby bola správa vozového parku efektívna, pohodlná, udržateľná a zameraná na budúcnosť. Continental poskytne ako štandardný balíček na meranie tlaku a teploty v pneumatikách, tak neskôr aj pokročilú verziu schopnú zachytiť rad ďalších údajov, ako je hĺbka dezénu a stav pneumatík.

Continental_PP_Ralf Benack

Ralf Benack, Vedúci Fleet Solutions EMEA, Continental

Prediktívna údržba a diagnostika pneumatík na základe dát

Začiatkom roku 2022 začal Continental proces prevodu existujúcej zákazníckej základne na nový systém. „Úspešnou migráciou existujúcich zákazníkov na vylepšený ContiConnect sme položili základy správy majetku pneumatík zameraného na budúcnosť,“ hovorí Ralf Benack, vedúci Fleet Solutions EMEA v spoločnosti Continental. „Nová aplikácia On-Site prináša ContiConnect 2.0 priamo do smartfónu užívateľa, takže je oveľa užívateľsky prívetivejšia. Aplikácia Driver App, On-Site App a nový webový portál znamenajú, že Continental ponúka presne to správne riešenie na každý účel a každého používateľa,“ vysvetľuje Benack.

Dopravné spoločnosti budú ťažiť z vyššej efektivity vozového parku, zníženia nákladov a úspory času, pretože môžu proaktívne plánovať údržbárske práce a návštevy dielní. To pomáha predchádzať nepredvídaným poruchám a zabraňuje tomu, aby museli kamióny dávať dole z cesty. Existuje aj ďalšia výhoda: „Keďže ContiConnect umožňuje lepšiu údržbu pneumatík, môžu flotily ušetriť palivo a vyhnúť sa predčasnej výmene pneumatík a poruchám na ceste, čo vedie k zníženiu emisií CO2,“ pokračuje Benack.

Continental_PP_Paul Broker_G.Webb

Paul Broker,Fleet Engineering Director vo spoločnosti G.Webb

Systém zvyšuje spoľahlivosť plánovania procesov

ContiConnect 2.0 sa už osvedčil v praktických skúškach u vybraných zákazníkov. „Nový portál je zrozumiteľnejší a jednoduchší na interpretáciu a problémy sú zobrazené explicitnejšie,“ hovorí Paul Broker, riaditeľ flotily v spoločnosti G.Webb. „To je pre nás v rušnej kancelárii skvelé. Sme schopní rýchlo extrahovať dôležité informácie, ktoré potrebujeme, a odovzdať ich do dielne, kde môžeme začať s prípravami na opravu. Vyzerá to ako jednoduché vylepšenie, ale má pre nás obrovský praktický prínos.“ G.Webb je britská spoločnosť zaoberajúca sa hromadnou dopravou so sídlom v Cambridgeshire. Ako dlhoročný používateľ radu digitálnych riešení Continental mala spoločnosť praktické znalosti a skúsenosti na podporu spoločnosti Continental v kritickej fáze vývoja systému. „Balík Continental Digital Solutions zmenil spôsob, akým pracujeme,“ dodáva Broker. Napríklad v dielenskom zaťažení je oveľa väčšia predvídateľnosť. "Teraz dostávame výrony len zriedka, kde to bolo predtým časté." Pridanie ďalších údajov o hĺbke dezénu, zostávajúcom kilometrovom výkone a celkovom stave gumy ďalej zlepší pracovné procesy.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289

Na stiahnutie