Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Palivová účinnosť ruka v ruke s vysokým kilometrovým výkonom: Conti EcoRegional Generation 3+ s nižším valivým odporom

08/03/2022
  • Inovačný prechod na rad Conti EcoRegional: inovatívne behúňové zmesi a špeciálne výrobné procesy
  • Conti EcoRegional HS3+ a Conti EcoRegional HD3+: vynikajúca palivová účinnosť prispieva k ochrane klímy
  • So symbolom 3PMSF označujúcim vhodnosť na celoročné použitie za všetkých poveternostných podmienok

Rad pneumatík Conti EcoRegional Generation 3+ je ideálnym riešením pre regionálnu a diaľkovú dopravu. Bol vyvinutý na cesty, ktoré zahŕňajú viacero dodávok v priebehu dňa, jazdu v hustej premávke a po kľukatých cestách. Medzi vynikajúce charakteristiky týchto pneumatík patria nižší valivý odpor a vynikajúca palivová úspornosť a ich nízke emisie CO2 prispievajú k udržateľnej mobilite a logistike pripravenej na budúcnosť. „Pneumatika Conti EcoRegional HS3+ na riadenú nápravu a Conti EcoRegional HD3+ na poháňanú nápravu predstavujú nekompromisnú modernizáciu tohto radu pneumatík,“ poznamenáva Hinnerk Kaiser, riaditeľ vývoja produktov Pneumatiky pre autobusy a nákladné automobily v spoločnosti Continental.

Continental_PP_Conti_EcoRegional_KeyVisual

Rad pneumatík Conti EcoRegional Generation 3+:
dokonale vyhovujú zmiešanej regionálnej a diaľkovej doprave.Nízky valivý odpor, optimálna trakcia, dlhá životnosť

Nová pneumatika Conti EcoRegional HS3+ si zachováva inovatívny profil dezénu svojej osvedčenej predchodkyne. Táto pneumatika novej generácie je opäť vybavená drážkovými lamelami, ktoré minimalizujú nerovnomerné opotrebovanie a zlepšujú rozptyl vody, čím sa zaisťuje optimalizovaný výkon za mokra. Lamely s plnou hĺbkou siahajú až do 50 % šírky rebier. Špeciálne navrhnuté geometrie drážok zaisťujú jednotný prenos sily spolu s dlhou životnosťou pneumatiky. Veľká časť zníženia valivého odporu sa dosahuje vďaka upravenej, inovatívnej zmesi behúňa. 

Podobne ako v prípade pneumatiky Conti EcoRegional HS3+, ani novú pneumatiku Conti EcoRegional HD3+ nie je možné navonok odlíšiť od modelu, ktorý nahrádza. Osvedčený nízko pórovitý profil s vysokým počtom záberových hrán v behúni zaisťuje nízku deformáciu, nízky valivý odpor a vysoký kilometrový výkon. Špeciálne 3D lamely posilňujú stabilitu a trvanlivosť dezénu. Podstatné zníženie valivého odporu sa dosiahlo vďaka zavedeniu vylepšeného procesu výroby poháňanej nápravy. Upravená konštrukcia kostry zlepšuje valivý odpor bez toho, aby to negatívne ovplyvnilo kilometrový výkon.

Continental_PP_Hinnerk_Kaiser

Hinnerk Kaiser, riaditeľ vývoja produktov
Pneumatiky pre autobusy a nákladné automobily v spoločnosti Continental.


Vylepšený výrobný proces: Conti Diamond Technique

„Pneumatiky radu Conti EcoRegional Generation 3+ sú výsledkom vylepšeného výrobného procesu, ktorým sa znižuje valivý odpor bez toho, aby to bolo na úkor kilometrového výkonu,“ vysvetľuje Hinnerk Kaiser. „Súčasťou tohto procesu, ktorý je známy ako Conti Diamond Technique, je dlhšie vytvrdzovanie pneumatík pri relatívne nízkej teplote. Jeho výhodou je, že poskytuje polymérom a uhlíkovým časticiam viac času na vzájomnú reakciu a účinnejšie previazanie, čo vedie k zmenšeniu vnútorného trenia v zmesi. To má zase vplyv na zlepšenie valivého odporu.“ 

Ďalšie plusy: celoročná použiteľnosť

Pneumatika Conti EcoRegional HS3+ aj pneumatika Conti EcoRegional HD3+ majú na bočnici symbol 3PMSF označujúci, že sú vhodné aj do zimných podmienok. To znamená, že tieto pneumatiky sú určené na celoročné použitie za všetkých poveternostných podmienok, ako aj na jazdu po zimných cestách a za nepriaznivého počasia. Niektoré rozmery pneumatík je možné si objednať s „inteligentnými“ vlastnosťami, t. j. opúšťajú výrobný závod už vybavené snímačmi.


Tieto pneumatiky sú dostupné v týchto rozmeroch:

Conti EcoRegional HS3+
315/70R22.5
315/80R22.5
385/55R22.5
385.65R22.5

Conti EcoRegional HD3+
315/70R22.5
315/80R22.5

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289