Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Zelená pre 5. generáciu: nový rad hybridných pneumatík Continental pre regionálnu dopravu štartuje

13/09/2022
PP-Continental-Gen5-hs5-hd5

Základom piatej generácie sú pneumatiky Conti Hybrid HS5 pre riadenú nápravu a Conti Hybrid HD5 pre hnaciu nápravu.

  • Uvedenie novej generácie prémiových pneumatík: Conti Hybrid HS5 a Conti Hybrid HD5 pre riadenie a hnaciu nápravu
  • Vysoký kilometrový výkon, trvanlivosť a robustnosť pri zmiešanom regionálnom použití
  • Optimalizovaný dizajn behúňa a nové gumové zmesi

Odvetvie dopravy a logistiky zažíva nebývalý rast. Zmeny v spotrebiteľskom správaní a rýchly rast nakupovania cez internet viedli k tomu, že sa sektor dopravy stal najväčším sektorom obchodu s tovarom v Európe. Stabilné dodávateľské reťazce sú dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Najmä regionálna doprava sa stáva čoraz dôležitejšou a vozidlá, ktoré sa podieľajú na regionálnej preprave tovaru, musia preukázať svoju schopnosť absorbovať značné časy zdržania. Časté brzdenie a opätovné rozbiehanie, manévrovanie v stiesnených podmienkach a premenlivé zaťaženie na meniacich sa povrchoch ciest sú každodennou výzvou pre všetky komponenty vozidla. Pneumatiky ako priamy kontaktný bod medzi vozidlom a vozovkou zohrávajú dôležitú úlohu. Spoločnosť Continental vyvinula nový rad pneumatík Conti Hybrid 5. generácie, aby splnila výzvu plniť túto náročnú úlohu na každodennej báze na regionálnych trasách, ktoré zahŕňajú diaľničné/diaľničné úseky.

PP-Continental-Gen5-Kaiser

Hinnerk Kaiser, vedúci vývoja produktov pre pneumatiky pre autobusy a nákladné vozidlá v spoločnosti Continental.

Partner, na ktorého sa môžete spoľahnúť po celý život

Pneumatiky Conti Hybrid HS5 na riadenú nápravu a Conti Hybrid HD5 na hnaciu nápravu vo formáte 22,5 palca sú určené na kombinované použitie na regionálnych cestách a diaľniciach. Pneumatiky spĺňajú rozmanité požiadavky ťažkých nákladných vozových parkov, t. j. časté zrýchľovanie, brzdenie, manévrovanie a zatáčanie na rôznych povrchoch ciest. Nové prémiové pneumatiky riešia nespočetné množstvo výziev vďaka celému radu špičkových riešení; inovatívne behúne, gumové zmesi a najmodernejšie konštrukcie plášťov poskytujú vynikajúci výkon vďaka vynikajúcemu kilometrovému výkonu, odolnosti a trakcii v kombinácii s optimalizovaným valivým odporom. Vďaka tomu je nová pneumatika Conti Hybrid spoľahlivým partnerom počas celej svojej životnosti. Nový rad Conti Hybrid 5. generácie vyniká kilometrovým výkonom až o 20 % vyšším v porovnaní s predchádzajúcou generáciou - v závislosti od príslušného rozmeru pneumatiky.

Tento nový rad pneumatík ponúka prevádzkovateľom vozových parkov výnimočný celkový výkon počas celej životnosti pneumatík, pretože boli vyvinuté špeciálne pre potreby regionálnej dopravy. "Vďaka vysokému kilometrovému výkonu pneumatík a prémiovému riešeniu protektorovania pomáha dlhá životnosť pneumatík dosiahnuť vysokú úroveň efektívnosti vozového parku, a tým zabezpečiť udržateľné riadenie vozového parku," hovorí Hinnerk Kaiser, vedúci vývoja produktov pre pneumatiky pre autobusy a nákladné vozidlá v spoločnosti Continental.

Vzorec na splnenie rôznych požiadaviek zákazníkov

Gumové zmesi použité v rade Conti Hybrid Generation 5 boli ďalej vyvinuté špeciálne na splnenie náročných požiadaviek regionálnej dopravy. Behúne s dvojvrstvovou konštrukciou (cap base) a inovatívnymi zmesami umožňujú vysoký kilometrový výkon a značnú robustnosť, pričom optimalizujú valivý odpor pre aplikácie v regionálnej doprave. To má pozitívny vplyv aj na spotrebu paliva a emisie CO2. Pneumatika Conti Hybrid HS5 pre riadenú nápravu aj Conti Hybrid HD5 pre hnaciu nápravu ponúkajú prvotriedny výkon za všetkých poveternostných podmienok, a to aj so zvyškovou hĺbkou dezénu ku koncu životnosti pneumatiky. Zásluhu na tom má robustný behúň s novými 3D matricovými lamelami po celej šírke.

0° plášť pásu pre optimálne rozloženie tlaku

Pásový plášť 0° na pneumatike Conti Hybrid HS5 vo formáte 315/70 R22,5 prináša dodatočnú stabilitu, rovnomerné opotrebovanie a optimálnu protektorovateľnosť na riadenú nápravu. Dlhé oceľové lanko prechádza cez radiálnu skriňu v smere jazdy. Táto konštrukcia optimalizuje rozloženie tlaku v kontaktnej ploche, najmä pri premenlivom zaťažení. Znižuje tiež namáhanie okrajov pásu, čím sa zvyšuje životnosť a protektorovateľnosť pneumatiky. 

PP-Continental-Gen5-hs5

Dodatočná stabilita, rovnomerný dezén a optimálna protektorovateľnosť: Conti Hybrid HS5 pre riadenú nápravu.

PP-Continental-Gen5-hd5

Účinná ochrana proti poškodeniu kameňmi: Conti Hybrid HD5 pre hnaciu nápravu. 


Vylepšená štruktúra behúňa

Novo vyvinutá štruktúra behúňa pneumatiky Conti Hybrid HD5 veľmi účinne chráni behúň a plášť pred poškodením hnacej nápravy kameňmi. Stredové drážky so zväčšujúcimi sa dutinami v druhej polovici životnosti pneumatiky a špeciálne vyhadzovače kameňov zabraňujú usadzovaniu kameňov v pneumatike.

Nové pneumatiky Conti Hybrid budú k dispozícii v mnohých rozmeroch, počnúc týmito variantmi:

Conti Hybrid HS5 315/70 R 22.5

Conti Hybrid HS5 385/55 R 22.5

Conti Hybrid HD5 315/70 R 22.5

Všetky pneumatiky sú z výroby k dispozícii aj ako inteligentné pneumatiky a možno ich pripojiť k digitálnym riešeniam, ako je napríklad digitálny systém riadenia pneumatík ContiConnect s predinštalovaným snímačom pneumatík.

Viac informácií o novej generácii pneumatík nájdete na stránke www.gen5tires.com.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289