Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Predpisy týkajúce sa zimných pneumatík pre úžitkové vozidlá: Spoločnosť Continental vydala aktualizovaný prehľad vnútroštátnych pravidiel

07/10/2021
Continental_PP_winter tire recommendations 2021_22

Odporúčania pre zimné pneumatiky na sezónu 21/22: Spoločnosť Continental poskytuje prehľad najnovších predpisov pre zimné pneumatiky uplatňovaných v 39 krajinách.

  • M+S a 3PMSF: Spoločnosť Continental zhrnula najnovšie predpisy pre zimné pneumatiky uplatňované v 39 krajinách
  • Zimné portfólio završuje rad zimných pneumatík Scandinavia Generation 3
  • Ponuku správy pneumatík rozširujú protektorované produkty – teraz aj pre zimné pneumatiky
  • Nová brožúra uvádzajúca zimné pneumatiky poskytuje užitočné informácie o pneumatikách na zimné obdobie

Právne ustanovenia upravujúce zimné vybavenie nákladných automobilov a autobusov sú v mnohých európskych krajinách dosť odlišné. Napríklad v Dánsku, Taliansku a Holandsku stále neexistuje žiadna všeobecná povinnosť montovať zimné pneumatiky na úžitkové vozidlá. Naopak v Nemecku, Rakúsku a Španielsku sa zaviedli špecifické predpisy týkajúce sa montáže zimných pneumatík. Francúzsko podobne ako Nórsko sprísnilo predpisy týkajúce sa zimného vybavenia na rok 2021. Vzhľadom na to, že čas na výmenu pneumatík za zimné sa blíži, spoločnosť Continental zostavila súhrn najnovších predpisov – vrátane najdôležitejších zmien – pre vodičov nákladných automobilov a autobusov alebo autokarov a správcov vozových parkov. V novej brožúre spoločnosti Continental s názvom „Zvládnite zimu s istotou“ sa rozoberajú požiadavky, ktoré na pneumatiky kladú zimné podmienky na cestách, a uvádza sa užitočné know-how v oblasti pneumatík určených na zimné obdobie. Tento výrobca pneumatík navyše zavŕšil svoje rozsiahle zimné portfólio radom zimných pneumatík Scandinavia Generation 3. Tieto pneumatiky sú skonštruované tak, aby zvládli extrémne náročné zimné podmienky, a vyznačujú sa vysokou úrovňou trakcie pri súčasnom zachovaní ich kilometrového výkonu. Spoločnosť Continental ako medzinárodný odborník na riešenia a služby ponúka svojim zákazníkom presvedčivý návrh – a to svojim radom nových produktov, ako aj radom protektorovaných pneumatík. Do portfólia zimných pneumatík pribudli nové protektorované produkty.

Continental_PP_Neue Winterreifenbroschuere

Zvládnite zimu s istotou: nová brožúra spoločnosti Continental na zimné obdobie.


V štyroch krajinách nastali dôležité zmeny požiadaviek na zimné pneumatiky

V niektorých kľúčových európskych tranzitných krajinách – napríklad v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Belgicku a Poľsku – nedošlo v porovnaní s minulým rokom k žiadnym zmenám požiadaviek na zimné vybavenie nákladných automobilov a autobusov. Vo Francúzsku je už zimné vybavenie povinné na špeciálne označených cestách. V novom pravidle sa na rozdiel iba od označenia M+S osobitne uvádza aj označenie 3PMSF a týka sa osobných automobilov, ako aj úžitkových vozidiel. Podmienky zimného vybavenia platia od 1. 11. do 31. 3. podľa uváženia jednotlivých „départements“ na niektorých cestách označených dopravnými značkami B26 [povinné snehové reťaze] a B58/B59 [povinné zimné pneumatiky]:

Nákladné automobily bez prípojných vozidiel a autobusy musia byť vybavené snehovými reťazami, ktoré je možné namontovať najmenej na dve poháňané kolesá, alebo mať najmenej dve riadené kolesá pre hlavný systém riadenia a najmenej dve poháňané kolesá vybavené pneumatikami s označením M+S a 3PMSF (do 1. 11. 2024 sa stále akceptujú pneumatiky so špecifikáciou M+S alebo 3PMSF). Nákladné automobily s prípojnými vozidlami musia byť vybavené snehovými reťazami, ktoré je možné namontovať najmenej na dve poháňané kolesá.

Tento predpis platí od 1. novembra do 31. marca v závislosti od uváženia miestnych orgánov.  Nórsko už od sezóny 2020/2021 vyžaduje pre hnanú nápravu a prednú riadenú nápravu zimné pneumatiky so symbolom 3PMSF. Voľne sa otáčajúce nápravy musia byť vybavené pneumatikami označenými symbolom 3PMSF alebo označením M+S.

Continental_PP_scandinavia_keyvisual

Pneumatiky navrhnuté tak, aby zvládli extrémne náročné zimné podmienky: Vyznačujú sa vysokou úrovňou trakcie pri súčasnom zachovaní kilometrového výkonu.


Ďalší vývoj osvedčenej skupiny pneumatík Scandinavia

Informácie o požiadavkách na zimné vybavenie sú dôležité, výber správnych pneumatík je však ešte dôležitejší. Spoločnosť Continental doplnila svoj rozsiahly sortiment zimných pneumatík pre úžitkové vozidlá na zimnú sezónu 2021/22 o 22,5-palcovú pneumatiku. „Rad pneumatík Scandinavia Generation 3 sme vyvinuli pre široké spektrum povrchov vozoviek a všetkých poveternostných podmienok,“ vysvetľuje Hinnerk Kaiser, vedúci vývoja pneumatík v spoločnosti Continental. Táto skupina pneumatík zaujme vynikajúcou trakciou v zimných podmienkach v kombinácii s dlhou životnosťou. Optimalizované zmesi poskytujú vynikajúcu priľnavosť na snehu, ľade a na mokrom povrchu pri súčasnom zachovaní kilometrového výkonu a trvanlivosti z hľadiska opotrebenia a dezénu. „Naša dvojstupňová technológia lamelovania ponúka našim zákazníkom všestrannú bezpečnosť po celý rok,“ dodáva Kaiser. „Pneumatiky poskytujú v zimných mesiacoch zaistený výkon v náročných poveternostných podmienkach a v lete prispievajú optimalizovaným valivým odporom a vysokým počtom najazdených kilometrov k zvýšeniu bezpečnosti a účinnosti.“ Rad Scandinavia od spoločnosti Continental preto predstavuje bezpečnú stávku pre všetky pozície na náprave a rozmery. „Vysoký obsah prírodného kaučuku dodáva našim pneumatikám nižší valivý odpor a požadovanú pružnosť pri nízkych teplotách,“ hovorí Kaiser. Optimalizovaný obsah výplne a oleja zaisťuje lepšie vlastnosti z hľadiska opotrebenia, a tým aj udržateľnosť a účinnosť.

Continental_PP_Scandinavia_Gen_3

Skupiny zimných pneumatík je kompletná: Spoločnosť Continental zavŕšila svoj široký sortiment zimných pneumatík radom Scandinavia Generation 3.


Tento produktový rad disponuje všetkým, čo sa vyžaduje od špeciálnej pneumatiky určenej do extrémnych zimných podmienok. Zároveň však ako univerzálna pneumatika do rôznych podmienok, ktoré predstavujú zimné mesiace, bezpečne pokrýva všetky aspekty. Pneumatiky Generation 3 – Conti Scandinavia HS3, HD3 a HT3 – sú preto vybavené tak, aby významnou mierou prispievali k prevádzkovej bezpečnosti vozidiel v širokom spektre cestných a poveternostných podmienok. „Pri skupine zimných pneumatík Generation 3 sme spojili odborné znalosti o pneumatikách a použili sme nové technológie na zvýšenie výkonnosti presahujúce existujúce hranice,“ hovorí Kaiser.

Pneumatika na riadenú nápravu Conti Scandinavia HS3 sa ponúka v týchto rozmeroch: 295/80 R 22.5, 315/80 R 22.5, 315/70 R 22.5, 385/65 R 22.5, 385/55 R 22.5.

Pneumatika na hnanú nápravu Conti Scandinavia HD3 je k dispozícii v týchto rozmeroch: 295/80 R 22.5, 315/80 R 22.5, 315/70 R 22.5.

Pneumatika na prípojné vozidlá Conti Scandinavia HT3 sa ponúka v týchto rozmeroch: 385/65 R 22.5, 385/55 R 22.5.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289