Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Fleet Business 4.0: servisná zmluva na pneumatiky ContiRe presvedčila udržateľnosťou a nízkymi nákladmi

29/09/2021
Continental_PP_HaGe_ Logistik_Flotte

Spoločnosť HaGe Logistik GmbH zvolila na správu pneumatík servisnú zmluvu Conti360° s protektorovanými pneumatikami.

Zdroj: HaGe Logistik GmbH

  • Dopravná spoločnosť HaGe Logistik poverí správou pneumatík spoločnosť Continental
  • Protektorované pneumatiky pomáhajú šetriť zdroje a znižovať náklady
  • Spoločnosť Continental združuje svoje portfólio servisov pneumatík pre oblasť vozových parkov s vysokou udržateľnosťou


V prístavoch, v teréne, na železnici aj na ceste, na prašných cestách a vysokorýchlostných diaľniciach – žiadna cesta nie je pre 200 vozidiel prevádzkovaných logistickou a dopravnou spoločnosťou HaGe-Logistik GmbH so sídlom v meste Kiel v severnom Nemecku príliš náročná. „Vďaka mimoriadne všestrannému vozovému parku sme schopní ponúknuť svojim zákazníkom v Nemecku aj mimo neho široké spektrum prepravných služieb,“ uvádza správca vozového parku Malte Johannsen. „Prepravujeme poľnohospodársky tovar s veľkými objemami, ako je obilie a cukrová repa, ako aj ďalšie výrobky.“ Pokiaľ ide o správu pneumatík, spoločnosť dôveruje servisnej zmluve Conti360° s protektorovanými pneumatikami. „Pneumatiky na našich vozidlách každý deň zakúšajú drsné podmienky. Preto má profesionálny univerzálny servis pneumatík cenu zlata,“ hovorí Johannsen. „So službou Conti360° účinne minimalizujeme celkové náklady na vozový park tak, že šetríme palivo, predchádzame poškodeniu pneumatík a dokážeme načas zásobovať našich zákazníkov.“ V komentári k tomu, ako dobre protektorovanie zodpovedá filozofii spoločnosti, Johannsen hovorí: „Neustále sa zaoberáme oblasťami citlivými pre životné prostredie a klímu, preto prikladáme veľký význam udržateľnosti.“

Continental_PP_HaGe_Logistik_Einsatz

Aby sa zaistilo, že jej pneumatiky dokážu spoľahlivo a bezpečne vykonávať celú škálu prepravných aplikácií spoločnosti, spolieha sa spoločnosť HaGe Logistik na profesionálny univerzálny servis pneumatík spoločnosti Continental.

Zdroj: HaGe Logistik GmbH

Fleet business 4.0: rastúci dopyt po protektorovaných pneumatikách

Spoločnosť HaGe Logistik momentálne vďaka zdôrazňovaniu udržateľnosti sleduje trend. „Celkový vysoký dopyt po protektorovaných pneumatikách podčiarkuje skutočnosť, že pre našich zákazníkov je a zostáva zachovávanie zdrojov a služieb kľúčovým bodom záujmu,“ hovorí Ralf Benack, vedúci Fleet Business EMEA v spoločnosti Continental. Aby sa dalo ešte jasnejšie zamerať na témy budúcnosti, napr. digitalizáciu a udržateľnosť, spoločnosť spojila svoje portfólio servisov pneumatík určených pre vozové parky a zastrešila ho pod komplexnú správu Conti360° Solutions. Ponuka služieb je zameraná na udržateľnosť, regionálnosť a kvalitu a zahŕňa koncept protektorovania ContiLifeCycle, komplexnú správu Conti360° Fleet Solutions a digitálne riešenia na správu pneumatík – pričom sa každá zo služieb zameriava na zákaznícky servis a udržateľnosť.

Continental_PP_ContiLifeCycle

Aby sa zaistilo, že jej pneumatiky dokážu spoľahlivo a bezpečne vykonávať celú škálu prepravných aplikácií spoločnosti, spolieha sa spoločnosť HaGe Logistik na profesionálny univerzálny servis pneumatík spoločnosti Continental.

ContiLifeCycle: zameranie na udržateľnosť a efektívnosť nákladov

Závod ContiLifeCycle v Hannover-Stöckene zaznamenal v roku 2020 rekordné množstvo objednávok. Tento globálny jedinečný podnik na výrobu pneumatík zohráva priekopnícku úlohu v oblasti protektorovania pneumatík pre nákladné automobily a autobusy za tepla a za studena a tiež v zariadeniach na recykláciu gumy v priemyselnej oblasti. Opätovné použitie vybraných kostier umožňuje zníženie spotreby energie a surovín vo výrobnom procese. Okrem sú výsledkom nižší počet pneumatík po čase životnosti určených na likvidáciu, ako aj nižšie emisie CO2. V konečnom dôsledku tak tento proces nielen pomáha chrániť životné prostredie, ale tiež umožňuje zákazníkom znižovať náklady na vozový park. Spoločnosť Continental zaviedla svoj koncept protektorovania na celom svete – v Európe, oblasti EMEA, Amerike a ázijsko-tichomorskom regióne.

Continental_PP_Ralf Benack

Ralf Benack, vedúci Fleet Business EMEA spoločnosti Continental.


Prebiehajúce rozšírenie portfólia umožňuje zákazníkom znížiť prevádzkové náklady.

 V Európe ponúka viac ako 6500 servisných partnerov zákazníkom vozového parku komplexnú správu pneumatík. Patrí sem protektorovanie, predaj nových pneumatík a komplexný balík služieb Conti360° Fleet Solutions. Spoločnosť Continental neustále rozširuje svoju ponuku služieb a podporuje snahu svojich zákazníkov o väčšiu udržateľnosť a šetrenie zdrojov tak, že do svojho radu protektorovaných pneumatík neustále pridáva ďalšie modely.

Pneumatiky ContiRe Hybrid HT3 LI164 – teraz s nosnosťou päť metrických ton a indexom zaťaženia 164 – umožňujú zákazníkom znížiť prevádzkové náklady. Nové zaťaženie nápravy 10 ton umožňuje maximálnu kapacitu návesu s jednou alebo dvoma jednoduchými nápravami. Ďalšími novými prírastkami radu sú pneumatiky ContiRe HDW2 Coach Bus na diaľkovú osobnú dopravu, a to ContiRe Coach Regio HD3 a ContiRe Crosstrac Line 315/80R22.5 a 385/65R22.5. Portfólio ContiTread zakončuje ContiTread Scan HD3 so zimným dezénom pre 17,5-palcové a 19,5-palcové ráfiky a ContiTread Hybrid LD3 s novými dezénmi pre 17,5-palcové a 19,5-palcové ráfiky.

Reorganizácia portfólia servisov pneumatík: zameranie na udržateľnosť a digitalizáciu

Spoločnosť Continental pokračuje v premene z poskytovateľa pneumatík a služieb na dodávateľa integrovaných riešení. Riešenia vozového parku budú v budúcnosti prichádzať vo forme celého balíka: zmluvy Conti360° Solutions zahŕňajú digitálne riešenia ako ContiConnect, ako aj ContiLifeCycle s protektorovacími výrobkami ContiRe a ContiTread, ako aj správu kostier. „Posilnením zamerania na koncept ContiLifeCycle vo svojich zmluvách Conti360° Solutions sa sústreďujeme na vyššiu udržateľnosť v rámci svojho vozového parku,“ hovorí Ralf Benack. „Conti360° Solutions z nás robí vybraného partnera pre trvalo udržateľné vozové parky.“ Nový dizajn a nové logo robia reorganizáciu jasne viditeľnou pre zákazníkov spoločnosti Continental.

Tento krok predstavuje reakciu spoločnosti na meniace sa požiadavky zákazníkov na trhu, ktorý je formovaný pokračujúcou digitalizáciou, správou založenou na údajoch a tlakom na náklady. Okrem toho pomáha toto strategické združovanie služieb v oblasti obchodu s pneumatikami odvetviu nákladnej dopravy úspešne reagovať na rastúcu potrebu vyššej udržateľnosti v oblasti logistiky. Toto všetko je súčasťou strategického programu spoločnosti Continental „Vision 2030“, ktorý bol predstavený v decembri 2020. Spoločnosť sa so stále vyšším počtom služieb riadených údajmi zameriava priamo na oblasť predvídateľnej údržby, čo je kľúčový prvok konceptu Logistiky 4.0.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289

Na stiahnutie