Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Zameranie sa na VECTO: pneumatiky pre sektor udržateľnej dopravy

18/03/2021

Spoločnosť Continental v tomto videu objasňuje, ako valivý odpor pomáha znižovať emisie CO2.

  • Pneumatiky umožňujú znižovanie emisií CO2 a zvyšovanie efektívnosti vozových parkov
  • Valivý odpor ovplyvňuje spotrebu paliva a emisie CO2
  • Výber správnych pneumatík prispieva k dosiahnutiu cieľov EÚ v oblasti znižovania emisií


Nariadenie EÚ o emisiách je účinné od augusta 2019. Čas beží. Emisie CO2 sa musia do roku 2030 radikálne znížiť. V záujme zabezpečenia dosiahnutia cieľových úrovní zníženia emisií Európska komisia zaviedla simulačný nástroj VECTO. Spoločnosť Continental na svojom webe pravidelne aktualizuje a dopĺňa podrobné informácie o simulačnom nástroji VECTO. Tento výrobca prémiových pneumatík poskytuje náhľad do nariadenia EÚ a vysvetľuje jeho význam pre odvetvie logistiky a trh záručného a pozáručného servisu. Návštevníci webu získajú informácie o fungovaní simulačného nástroja VECTO, ako aj o úlohe, ktorú môžu pneumatiky zohrávať pri znižovaní emisií CO2.

Graf znázorňujúci vplyv valivého odporu ako jedného z kľúčových faktorov úspory paliva a účinného znižovania prevádzkových nákladov vozových parkov

Zoznámte sa s výzvami a pomôžte znížiť CO2

Emisie oxidu uhličitého vozového parku priamo súvisia s jeho spotrebou paliva a valivým odporom jeho pneumatík. Valivý odpor je jedným z hlavných faktorov ovplyvňujúcich náklady na palivo. Môže predstavovať až 30 % celkových prevádzkových nákladov vozového parku. Všetko o presnom význame valivého odporu, faktoroch a ďalších parametroch pneumatík, ktoré naň vplývajú, spoločnosť Continental vysvetľuje na vyhradenej mikrolokalite. Jednoduché ilustračné video objasňuje, , ako valivý odpor pomáha šetriť palivo, a tým znižovať emisie. Výber pneumatík je rozhodujúcim faktorom pre výrobcov nákladných vozidiel a prevádzkovateľov vozových parkov v ich úsilí dosiahnuť ambiciózne ciele EÚ týkajúce sa znižovania emisií.

S cieľom umožniť výrobcom a prevádzkovateľom dosiahnuť tieto ciele Európska komisia spojila svoje sily s univerzitou v Grazi a vytvorilasimulačný nástroj VECTO. VECTO dokáže nasimulovať emisie CO2 a spotrebu paliva jednotlivých konfigurácií nákladných vozidiel. Spoločnosť Continental má na tomto mieste odpovede na kľúčové otázky a vysvetľuje, ako VECTO funguje, pre ktoré vozidlá je nástroj vhodný a ako môžu pneumatiky prispieť k zníženiu spotreby paliva a celkových prevádzkových nákladov vozových parkov. 

Graf znázorňujúci vplyv rôznych komponentov pneumatiky na valivý odpor

Vyhľadávač pneumatík pomáha identifikovať správne pneumatiky

Spoločnosť Continental pomocou svojho nového Vyhľadávača pneumatík ponúka zákazníkom špeciálnu službu: táto platforma pomáha manažérom vozových parkov vybrať správne pneumatiky pre ich distribučné operácie v rámci diaľkovej a regionálnej prepravy. Vyhľadávač pneumatík najprv v dvoch krokoch analyzuje základné požiadavky daného vozového parku a následne odporučí vhodný rad pneumatík. Nástroj v prvom kroku vykoná rozlíšenie medzi palivovou účinnosťou a počtom najazdených kilometrov pneumatík. V druhom kroku zohľadní ich každodenný profil využitia: Používajú sa hlavne na diaľniciach alebo regionálnych cestách? Vykonáva nákladné vozidlo väčšinou diaľkovú prepravu alebo dodávky na krátke vzdialenosti? Vyhľadávač pneumatík poskytne zákazníkovi informácie o portfóliu pneumatík a charakteristikách rôznych pneumatík. Zákazník sa následne rozhodne, ktorý typ pneumatík je najvhodnejší pre jeho firmu.

Kontext: Emisie CO2 a VECTO

Podľa údajov EÚ 25 % emisií CO2 z cestnej dopravy v celej Európe pochádza z ťažkých úžitkových vozidiel. Valivý odpor pneumatík spolu s tlakom v pneumatikách, konfiguráciou vozidla a rozložením zaťaženia má rozhodujúci význam z hľadiska spotreby paliva, a teda úrovne emisií CO2. V súlade s európskym nariadením z roku 2019, ktorým sa stanovujú emisné normy CO2 pre nové ťažké úžitkové vozidlá, výrobcovia vozidiel musia v porovnaní s vozidlami zaevidovanými v referenčnom roku (júl 2019 až jún 2020) znížiť do roku 2025 emisie CO2 svojich vozidiel, na ktoré sa nariadenie vzťahuje, o 15 % a do roku 2030 o 30 %. Mikrolokalitu VECTO spoločnosti Continental nájdete tu.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289