Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Conti Urban: Pneumatika pre autobusy je teraz s novým vyšším indexom nosnosti

11/11/2020
Continental_PP_Conti_Urban_HA3_1

Conti Urban HA3 je ideálny pre celoročné použitie v mestskej autobusovej doprave - najmä pre vozidlá s elektrickým pohonom.

  • Vyšší index nosnosti berie do úvahy väčšiu hmotnosť elektrických autobusov
  • Conti Urban HA3 môže prepravovať až osem ton na nápravu
  • Dobrá kvalita jazdy a vysoký kilometrový výkon pri celoročnej prevádzke

 

Vďaka robustnej konštrukcii a spoľahlivému výkonu je Conti Urban HA3 od spoločnosti Continental ideálnym riešením pre celoročnú prevádzku mestských, najmä elektrických autobusov. Aby pneumatika lepšie zodpovedala požiadavkám moderných elektrických autobusov, má teraz vyšší index nosnosti. Index bol zvýšený z 154 / 148J na 156 / 150J, čo dáva modelu Conti Urban 315/60 R22,5 v konfigurácii pre jednu pneumatiku maximálnu nosnosť osem ton na nápravu. Vďaka vyššiemu indexu zaťaženia je Conti Urban HA3 teraz schopnejší než kedykoľvek predtým zvládnuť požiadavky kladené rôznymi nabíjacími technológiami a ťažkými batériami. Navyše, bez ohľadu na dĺžku intervalov nabíjania a topografiu trasy, táto pneumatika poskytuje spoľahlivý výkon a veľmi pohodlnú jazdu pre cestujúcich. Rýchla akcelerácia je charakteristickým rysom elektrických pohonných systémov, ktoré generujú okamžitý krútiaci moment. Maximálny dostupný krútiaci moment je aplikovaný na hnanú nápravu od prvého dotyku plynového pedálu. Conti Urban boduje svojou schopnosťou spoľahlivo prenášať tento vyšší krútiaci moment na cestu. Spolu s akceleráciou je brzdenie ďalším kľúčovým faktorom elektrických autobusov prevádzkovaných v mestskej premávke. Elektromotor tu funguje ako generátor a vyrába elektrickú energiu pre nabíjanie batérie. V porovnaní s konvenčnými systémami riadenia bŕzd tento proces rekuperácie energie zvyšuje tlak na pneumatiky hnanej nápravy. Conti Urban zvláda tieto výzvy bez námahy. Stručne povedané, pneumatika pre autobusy Conti Urban HA3 ťaží z rozsiahlych skúseností spoločnosti Continental a spolupráci s výrobcami úžitkových vozidiel a prevádzkovateľovmi komunálnych autobusov.

Conti_Urban_web
Continental_PP_Conti_Urban_HA3_2

Vďaka zvýšenému indexu zaťaženia je Conti Urban HA3 dobre prispôsobený vyššej celkovej hmotnosti elektrických autobusov.

Robustný výkon pri dlhej životnosti. 

Conti Urban HA3 má vysoko pevnú kostru a obzvlášť robustný behúň s vysokým podielom prírodného kaučuku. Tým sa znižuje opotrebenie a pneumatika je odolnejšia voči vylamovaniu, prasklinám a vydutiu.


Optimálna bezpečnosť a vysoká kvalita jazdy 

Vďaka širokej kontaktnej ploche a špeciálnemu obrysu, táto pneumatika zaisťuje vynikajúcu stabilitu v zákrutách a optimálnu ovládateľnosť pre maximálnu bezpečnosť. Množstvo vzájomne prepojených lamely poskytuje najlepšiu možnú priľnavosť a výnimočné udržiavanie v jazdnom pruhu, a to aj na mokrej vozovke a po celú dobu životnosti pneumatiky. Lamely Conti Urban HA3 sú rozložené tak, aby prispievali k nižšiemu hluku pneumatík s následným zvýšením pohodlia cestujúcich. Conti Urban HA3 nesie symbol snehové vločky v hore (3 PMSF), čo znamená, že je ideálny pre celoročné použitie v mnohých častiach Európy. Zosilnené bočnice dodávajú pneumatike potrebnú odolnosť, aby vydržali časté kontakty s obrubníkom. Výsledkom je, že tieto pneumatiky môžu zostať v prevádzke po dlhú dobu a plne tak využiť svoj vysoký nájazd počtu kilometrov. A vďaka svojej dobrej protektorovateľnosť vydrží Conti Urban HA3 dokonca viac ako jeden život. Existujú dve protektorované verzie Conti Urban HA3: ContiRe Urban HA3 a ContiTread Urban HA3.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289