Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Bezpečná zimná jazda: Continental poskytuje prehľad európskych predpisov pre zimné pneumatiky 2021

25/09/2020
  • Prehľad predstavuje predpisy o používaní zimnej výbavy pre nákladné automobily a autobusy
  • Všetky pneumatiky Continental pre autobusy a nákladné vozidlá pre riadenú a hnanú nápravu v palcových rozmeroch 17,5; 19,5 a 22,5 sú k s certifikáciou 3PMSF

Continental, výrobca prémiových pneumatík, pomáha prevádzkovateľom vozových parkov lepšie porozumieť najnovším regulačným požiadavkám v jednotlivých krajínách. Preto opäť zverejňuje prehľad európskych predpisov, ktoré sa týkajú zimnej výbavy nákladných automobilov a autobusov na webe. V nadchádzajúcej zimnej sezóne 2020 / 2021 budú vo vybraných krajinách povinné pneumatiky označené symbolom snehovej vločky v hore (3PMSF). V súlade s týmito regulačnými požiadavkami sú všetky pneumatiky pre nákladné vozidlá a autobusy Continental pre riadenú i hnanú nápravu v palcových rozmeroch 17,5; 19,5 a 22,5 k dispozícii s certifikáciou 3PMSF. Spoločnosť Continental ponúka jedno z najširších portfólií zimných pneumatík pre nákladné automobily a autobusy.

Winter_Tires_Truck_Bus_web
Winter_Tires_Snowflake_Symbol_web

M + S / Alpsky symbol / Symbol snehovej vločky - aký význam má na pneumatike?

Pre bezpečnú jazdu s optimálnou trakciou aj na vlhkých alebo zľadovatených cestách odporúča Continental používať na riadené a hnacie nápravy nákladných automobilov a autobusov zimné pneumatiky. Špecializované portfólio zimných pneumatík Continental jednoducho identifikovateľné symbolom snehovej vločky na bočnici plášťa, ľahko prekonáva pneumatiky so symbolom M + S a tiež výrazne prekračuje požiadavky certifikácie alpským symbolom. Zimné pneumatiky, ktoré sú označené symbolom 3PMSF, musia prejsť štandardnou praktickou skúškou definovanou v predpise OSN 117 a vykazovať vhodnosť pre zimné použitie na zasnežených cestách pri porovnávacom teste brzdení a trakcie. Pneumatiky označené M + S (Mud + Snow) majú dezén alebo štruktúru behúňa navrhnutú tak, že v prípade snehu ponúka výkon presahujúci štandardné pneumatiky. Označenie M + S nepodlieha žiadnemu definovanému jednotnému skúšobnému postupu.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289