Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Continental predstavuje: európske predpisy pre prípad poruchy nákladných vozidiel. Ako postupovať v prípade núdze na cestách?

20/04/2020

Spoločnosť Continental nedávno predstavila microsite, na ktorej sú uvedené rôzne predpisy týkajúce sa porúch pneumatík a núdzové protokoly, ktoré sa vzťahujú na 24 európskych krajín.

  • Každá európska krajina má odlišný postup pre prípad núdze

  • Užitočné pokyny pomôžu vodičom a správcom vozových parkov v prípade núdze zabezpečiť rýchlu pomoc

  • Conti360 ° pomáha udržiavať dôležitých dodávateľov v prevádzke a podporovať ich sieť poruchových služieb v Európe

Porucha je pre všetkých vodičov kamiónov i autobusov skutočne nepríjemná udalosť. Potrebujú rýchlu pomoc - najmä dnes počas Koronavirovej krízy je pre nich ešte dôležitejšie získať rýchlu podporu aj informácie o tom, čo robiť. Často sú kľúčovou súčasťou dodávateľských reťazcov pre zabezpečenie zdravotníckej pomoci alebo iného potrebného spotrebného tovaru. Kamióny bežne prejdú počas jednej trasy viacero krajín. Niektorí vodiči sa môžu cítiť neistí alebo bez informácií - čo robiť v prípade poruchy v rôznych krajinách.

Continental, technologická spoločnosť a výrobca prémiových pneumatík, teraz pripravila súhrnný materiál, v ktorom informuje vodiča a manažérov vozového parku o rôznych predpisoch pre poruchy pneumatík nákladných vozidiel a autobusov v 25 európskych krajinách. Spoločnosť preto práve spustila micropage so všetkými potrebnými informáciami, vrátane špecifík jednotlivých trhov a HOT lines pre podporu Conti360 °, ktoré nájdete tu (k dispozícii aj na stiahnutie vo formáte PDF): www.continental-truck-tires.com/breakdown-regulations

O akých 25 európskych krajín ide? Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Maďarsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko a Veľká Británia.

Ralf Beňačka, riaditeľ Fleet Solutions Continental v regióne EMEA, vysvetľuje pozadie tejto myšlienky: "Najprv sme pripravovali podrobné pravidlá pre našich zamestnancov v kanceláriách Conti360 ° - aby dokázali správne poradiť všetkým Conti360 ° zákazníkom. Teraz ich zverejňujeme voľne na našom webe - pre všetkých vodičov a správcov vozových parkov. Veríme, že im môže pomôcť v prípade núdze na ceste".

Ralf Benack

Ralf Benack, vedúci oddelenia Fleet Solutions pre región EMEA


Zvláštne pravidlá platia napríklad v Holandku, Švédsku a Francúzsku

Continental zdôrazňuje, že v niektorých krajinách musia byť splnené osobitné povinnosti. Tu sú niektoré špeciálne príklady: Holandsko: právny orgán Rijkswaterstaat monitoruje kamerami situáciu na diaľniciach a kontaktuje odťahovou spoločnosť, ak je potreba. Vo Francúzsku je to naopak tak, že vodič (nie manažér fleetov v backoffice) musí aktivovať SOS tlačidlo na diaľnici a upozorniť na seba. Iba v prípade, že SOS tlačidlo nefunguje, môže volať priamo políciu. Na poruchu nemôže upozorniť napríklad manažér vozového parku - aj keď je o situácii informovaný vodičom. Na niektorých cestách vo Švédsku (E4, E16, E18, E20) musia byť odstavené vozidlá zaistené pojazdnými tlmičmi nárazu TMA. 

Servisná sieť Conti360 ° má 7.500 partnerov v 37 európskych krajinách s 15.000 servisnými vozidlami, ktoré zvyčajne dostanú nákladné vozidlo späť na cestu za niečo cez dve a pol hodiny

Ako sa správať v prípade poruchy súvisiacej s pneumatikami?

Prehľad európskych regulácií ukazuje po jednotlivých krajinách, kedy má vodič alebo správca vozového parku kontaktovať tretiu stranu alebo políciu, kto má volať, aké obmedzenia spojené s pneumatikami v danej krajine existujú a ako fungujú odťahové služby alebo Conti360.

Continental odporúča v prípade poruchy spôsobené defektom pneumatiky dodržiavať nasledujúce jednoduché pravidlá:

  • Zastavte v odstavnom pruhu a zapnite výstražné svetlá
  • Oblečte si reflexnú bezpečnostnú vestu
  • Umiestnite výstražný trojuholník 50 metrov za vozidlo (100 - 150 metrov na diaľniciach)
  • Schovajte sa za zvodilo či inú bezpečnostnú bariéru a informujte buď policu alebo odťahovú službu.

Zoznam tiež obsahuje kontakty na HOT linky Continental Conti360 ° Breakdown Service v každej krajine.

Sieť Conti 360 ° má 7 500 partnerov v 37 európskych krajinách. V roku 2019 Continental prostredníctvom služby Conti360 ° Breakdown Service pomohol viac ako 29 000 vozidiám po celej Európe. Vďaka 15 000 servisným vozidlám, ktoré sú súčasťou siete aj Conti360 °, sa môžu prevádzkovatelia vozových parkov a vodiči spoľahnúť na profesionálnu a rýchlu pomoc, vďaka ktorej sa darí priemerne do 2,5 hodiny po poruche dostať vozidlo späť na cesty!

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289