Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Continental predstavuje: noý rad pneumatík Conti CoachRegio pre medzimestské autobusy.

10/01/2020

Nová Conti CoachRegio HA3 295/80 R 22.5

  • Nová technológia lamiel pre lepšiu priľnavosť a trakciu zaisťuje bezpečie pasažierov po celú dobu životnosti pneumatiky
  •  Pohodlie, priľnavosť a stabilita v zákrutách - na suchých i mokrých cestách
  • Tuhosť a robustnosť ako prevencia poškodenia pneumatiky obrubníkom na záberovej náprave

 

Continental – spoločnosť zameraná na technológie a výrobu prémiových pneumatík - predstavila nový rad pneumatík Conti CoachRegio pre medzimestské autobusy. Nový rad pneumatík ponúkne spoľahlivú a bezpečnú dopravu medzi dedinami i mestami, v rôznych rýchlostiach jazdy. Prináša skvelú ovládateľnosť a vysoký kilometrový výkon i na kopcovitých okresných cestách s mnohými zákrutami.

Rad Conti CoachRegio prináša pneumatiku vhodnú pre všetky nápravy, ale aj v prevedení pre záberovú nápravu. Nová konštrukcia pneumatiky spĺňa potreby nielen zákazníkov s vozovým parkom využívaným pre krátke vzdialenosti a medzimestskú dopravu, ale aj zákazníkov, ktorí prevádzkujú turistické, výletné, školské či zvozovej autobusy.

Verzia novej pneumatiky pre všetky nápravy je k dispozícii pod názvom Conti CoachRegio HA3 295 / 80R 22,5. Verzia pre záberovú nápravu potom pod názvom Conti CoachRegio HD3. Táto bude od 4. štvrťroku 2020 k dispozícii aj ako ContiRe CoachRegio HD3, vyrábané technológiou Continental pre horúce protektorovanie, ktorá vďaka odolnému a robustnému plášťu ponúkne ešte dlhšiu životnosť.

Pneumatika Conti CoachRegio tiež nesie symbol 3PMSF (tri vrcholy a snehová vločka), čo znamená, že zaistí plynulú jazdu po celý rok bez ohľadu na počasie - teda aj v zime. Jej odolný a robustný plášť ponúkne index nosnosti o hodnote LI 154/149, čo je v súčasnej dobe najvyššia hodnota, ktorá je pre hnacie nápravy v odbore autobusovej a medzimestské prepravy k dispozícii. Pokiaľ sa jedná o hodnoty na EÚ štítku, obe pneumatiky majú v úspornosti prevádzky triedu "C" a v priľnavosti za mokra triedu "B". Verzia HA3 má valivý hluk 71 dB, verzia HD3 potom 73 dB (obe verzie s jednou zvukovou vlnou).

Lutz Staebner, Head of Product Management Truck Tires Replacement EMEA, Continental

„Nový rad pneumatík vyriešil náročné technologické zadanie vyvinúť pneumatiku pre regionálnu autobusovú prepravu - bezpečnejšiu pneumatiku s vyváženou zmesou, s vyšším kilometrovým výkonom a nízkym valivým odporom. Rad Conti CoachRegio účinne šetrí palivo, dlhšie vydrží a zabezpečuje lepšiu ovládateľnosť i pohodlie, bez toho, aby negatívne ovplyvňovali to najdôležitejšie - bezpečnosť, "uviedol Lutz Stäbner, vedúci produktového manažmentu pneumatík pre nákladné vozidlá a autobusy Continental v Európe, na Strednom východe a v Afrike.

Vyvážená zmes pre optimálny záber a kilometrový výkon je inovatívnou kombináciou gumenného polyméru a spevňujúcich výplňových materiálov. Špeciálna funkčná zmes a nový typ karbónových sadzí zaisťujú nielen vysoký kilometrový výkon a vynikajúcu valivý odpor, ale aj výbornú ovládateľnosť za mokra a dobrú priľnavosť za sucha.

Pneumatika Conti CoachRegio HD3 295/80 R 22.5 pre riadenú nápravu, dostupná od Q4 2020 jako ContiRe CoachRegio HD3

Čo sa týka podoby dezénu, pneumatika Conti CoachRegio HA3 má extra hlboké lamely, ktoré zaistia dobrý jazdný výkon v zime a za mokra. Rovné drážky na vonkajších ramenách zaisťujú stabilitu konštrukcie a striedavé vnútorné drážky sú optimálnou prevenciou proti zachytávaniu kamienkov. Tieto prvky spoločne prinášajú vyššiu stabilitu v zákrutách a tichšiu prevádzku, čo zaisťuje vyššie pohodlie cestujúcich. Pneumatika Conti CoachRegio HD3 má tiež nové rameno s prepojenými blokmi. Prepojenie blokov zvyšuje robustnosť a minimalizuje škody po náraze na obrubník. Lamely 3D do plnej hĺbky dezénu potom zdokonaľujú odvod vody a zaručujú lepšie jazdné vlastnosti, trakciu a bezpečnosť na mokrej vozovke.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289