Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Continental uvádza: ContiConnect™ digitálna platforma pre monitoring pneumatík

21/08/2019
  • Diaľkový monitoring pneumatík knáklandých vozidiel vďaka "YardReader Station"
  • Tlak a teplota pneumatík celej flotily nákladných automobilov sa zobrazí na webovom portáli
  • fleety, ktoré využívajú túto službu, môžu očakávať zvýšenie životnosti pneumatík a zníženie porúch, ktoré sú spojené s pneumatikami

Continental, ktorý je popredným výrobcom prémiových pneumatík aj dodávateľom technológií pre automobilový priemysel, dnes predstavuje v Českej republike a na Slovensku svoju najnovšiu technológiu. Inteligentnú digitálnu platformu pre monitoring pneumatík ContiConnect™, vďaka ktorej sa nielen zvýši bezpečnosť nákladných fleetov, ale ich prevádzka bude aj ekonomickejšia.

ContiConnect™: efektívne riešenie pre diaľkový monitoring pneumatík, ktoré umožní fleetovým manažérom sledovať údaje o tlaku a teplote pneumatík. Informácie o celej flotile vozidiel na jedinom webovom portáli. Kedykoľvek sa vozidlá vrátia na svoje stanovište, ContiConnect ™ umožní nahradiť manuálnu rutinnú starostlivosť o pneumatiky starostlivosťou automatickou a cielenou. Vyriešiť problémy čo najrýchlejšie a šetriť tak čas kontroly a následnej údržby.

ContiConnect™: pomáha znižovať náklady. Efektivita je v slovníku snáď každého dopravcu. Náklady sa snažia optimalizovať najrôznejšími spôsobmi: úsporou času pre údržbu, ochranou pneumatík pred poškodením, znižovaním porúch spôsobeným pneumatikami, ale take znižovaním spotreby pohonných hmôt a vyššou bezpečnosťou. Identifikácia a vyriešenie problémov s pneumatikami okamžite po návrate automobilu do depa pomáha chrániť pneumatiku pred dlhodobým poškodením, zaisťuje maximálny kilometrový výkon a take zlepšuje protektorovateľnosť kostry.

Senzory Continental môžu identifikovať stratu tlaku, ktorá je, mimochodom, jednou z hlavných príčin zlyhania pneumatiky, a to skôr ako problém nastane. Predchádzanie defektom pneumatík tak pochopiteľne pomáha obmedziť poruchy vozidiel na ceste..


Okrem toho, správny tlak v pneumatike zaručuje optimálnu spotrebu pohonných hmôt, znižuje ich opotrebenie a predlžuje ich životnosť. Pneumatiky sú podstatnou nákladovou položkou flotíl nákladných vozidiel. So systémom ContiConnect ™ si môžu Fleety zaistiť maximálnu ziskovosť s najnižšími celkovými nákladmi na prevádzku.

Petr Sedláček, šéf divízie predaja nákladných pneumatík Continental pre Českú republiku uvádza: "ContiConnect ™ je základom ponuky dátových služieb Continental v segmente nákladnej dopravy. Táto digitálna platforma pre monitorovanie nákladných pneumatík je pre nás i našich zákazníkov ďalším veľkým krokom vpred. Z bývalého výrobcu prémiových pneumatík sa stávame dodávateľom komplexných riešení spojených s mobilitou. Naše dlhodobé skúsenosti s výrobou pneumatík v tomto riešení kombinujeme so skúsenosťami z automobilového priemyslu a s informáciami nazbieranými z reálnej prevádzky. "

ContiConnect ™ je platforma pre monitorovanie pneumatík, ktorá nie je závislá na telematickom alebo dátovom pripojení. Údaje z pneumatík sa zhromažďujú pomocou senzorov, ktoré sú namontované vo vnútri pneumatiky. Vďaka tomu je senzor chránený pred poškodením, ale aj krádežou. Navyše je zaistené, že senzor môže presne merať teplotu a tlak pneumatík, bez toho by bol ovplyvnený teplom z brzdových systémov.

Akonáhle kamióny vojdú do depa, zariadenie s názov "YardReader Station" sníma údaje zo senzorov a prenáša ich na webový portál ContiConnect ™. V rámci webového portálu potom môže manažér vozového parku okamžite reagovať na upozornenia, či už súvisiace s nízkym tlakom alebo vysokou teplotou pneumatík, sledovať dáta v priebehu času a prezerať správy a analýzy všetkých pneumatík vybavených snímačmi. To umožňuje flotile aktívne konať, riešiť konkrétne problémy a nestrácať drahocenný čas vykonávaním plošných manuálnych kontrol pneumatík.

Platforma tiez umožňuje využívať SMS a e-mailové upozornenia. Správca vozového parku, údržby, vodič, alebo aj iní zamestnanci môžu byť okamžite upozornení na to, že je zaznamenaný nízky tlak v pneumatikách alebo ich vysoká teplota.

"Informácie, ktoré vďaka našej digitálnej platforme ContiConnect ™ majú správcovia vozových parkov k dispozícii im umožnia aktívne konať. Sú schopní urobiť patričný zásah ešte pred tým než nastane skutočný problém. Nie je potreba strácať drahocenný čas zamestnancov časovo náročnou plošnou manuálnou kontrolou tlaku v pneumatikách. Všetko prebieha automaticky a priebežne ", dodáva Petr Sedláček. "Dodatočná montáž senzorov do pneumatík je veľmi jednoduchá a časovo nenáročná. Okrem toho, celá rada našich pneumatík je už z výroby dostupná v prevedení s nainštalovaným senzorom ".

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289