Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

E-mobilita: Continental uvádza na trh prvú pneumatiku optimalizovanú pre elektrické autobusy v mestskej prevádzke

10/04/2019

Conti Urban HA3

  • Zvýšený index nosnosti: nová pneumatika Conti Urban HA3 315/60-R22.5 zvládne prepraviť až 8 ton na nápravu
  • Rovnomerne a pomalé opotrebovanie: vďaka optimalizovanému zloženiu behúňa a robustnej konštrukcii pneumatiky

Pneumatiky pre elektrické autobusy musia obvykle zvládnuť ešte vyššiu hmotnosť vozidla ako obvykle – najmä kvôli ťažkej elektrickej batérii. Okrem toho musí preniesť aj veľký krútiaci moment motora na vozovku. Aby tieto výzvy zvládli, musia plášte kombinovať priľnavosť, robustnosť i nadpriemernú odolnosť pri záťaži. Continental, technologická spoločnosť a výrobca špičkových pneumatík, vychádza tejto výzve v ústrety s novou pneumatikou Conti Urban HA3 315/60 R22.5 154/148J (156/150F). Tento plášť, určený na všetky nápravy pre bezpečnú prepravu cestujúcich v elektrobusoch, má nielen vynikajúcu priľnavosť, ale i nosnosť 8 ton na nápravu. A to je o neuveriteľných 500 kg viac, ako je štandard pre tento rozmer.

Conti Urban HA3

Pneumatika Conti Urban HA3 má vyšší index nosnosti: vďaky svojmu extrémne robustnej konštrukcii, ktorá je založená najmä na veľkej hustote i hrúbke drôtov kordu.

Je vyrobená z vysoko odolnej a trvanlivej behúňovej zmesi s veľkými podielom prírodného kaučuku, ktorá zvyšuje odolnosť pneumatík proti prerezaniu, vzniku trhlín, vylamovaniu, popraskaniu a oteru. Napomáha tak k dlhej životnosti a využitiu plného potenciálu v počte najazdených kilometrov.

Špeciálne rozloženie drážok tejto pneumatiky pre mestské autobusy ďalej napomáha k trvanlivosti a rovnomernému opotrebovaniu, zatiaľ čo šírka dezénové plochy zabezpečuje vynikajúcu stabilitu pri zatáčaní a skvelé jazdné vlastnosti pre maximálnu bezpečnosť v mestskej prevádzke.

Veľká hustota dezénových lamiel zabezpečuje optimálnu priľnavosť, napomáha bezpečnosti v podobe stabilnej jazdy v jazdnom pruhu i v extrémne mokrých podmienkach. Jednotlivé lamely sú stupňovité rozložené, čo pomáha zníženiu hlučnosti a súčasne zvýšeniu jazdného komfortu. Zosilnené ramena pneumatík zabezpečujú, že pneumatiky Conti Urban HA3 spoľahlivo odolávajú častému kontaktu s obrubníkom. Vďaka svojim dobrým možnostiam protektorovania prinášajú pneumatiky Conti Urban HA3 dlhšiu životnosť a opakované používanie. Podľa výsledkov testov, ktoré urobila organizácia 3PMS/Three Peak Mountain Snowflake, sú pneumatiky Conti Urban HA3 vhodné na celoročnú prevádzku v mnohých európskych regiónoch.

„V novej pneumatike Conti Urban HA3, optimalizovanej pre elektrické autobusy, sa odrážajú cenné skúsenosti získané počas našej dlhodobej spolupráci s výrobcami úžitkových vozidiel a mestskými autobusovými spoločnosťami,“ hovorí Lutz Stäbner, vedúci produktového manažmentu pneumatík pre nákladné vozidlá a autobusy Continental v Európe, na Strednom východe a v Afrike. „Vďaka vyváženému výkonu sú synonymom pre bezpečné, komfortné a nákladovo-efektívne riešenie pre e-busy v náročnej mestskej prevádzke.“

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289