Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Continental odporúča: prezujte včas na zimné pneumatiky

07/11/2018

Vymeňte včas svoje pneumatiky: zimné pneumatiky Scandinavia od spoločnosti Continental zaručujú najlepšiu priľnavosť k vozovke aj v obtiažnych zimných poveternostných podmienkach. Fotografia: spoločnosť Continental

  • Viac bezpečnosti na všetkých nápravách a vyhnutie sa pokutám
  • Pneumatiky Scandinavia zaručujú optimálnu trakciu
  • Snehová vločka Continental vám zaručí vynikajúce vlastnosti v zimnom období


Už je to viac ako 80 rokov, odkedy technologická spoločnosť a výrobca prémiových pneumatík, spoločnosť Continental, predstavila svoju prvú pneumatiku pre nákladné vozidlá. Už vtedy sa pneumatika vyznačovala hrubým vzorom, ako aj príslušnou priľnavosťou na zasnežených povrchoch. Od tohto momentu spoločnosť Continental neustále vylepšuje svoje pneumatiky a s tým spojené služby. Prijali sa inovatívne riešenia pre profesionálny manažment pneumatík. Pneumatiky od spoločnosti Continental zodpovedajú najnovším vedeckým poznatkom a zákonným požiadavkám. To, aké predpisy pre zimné pneumatiky aktuálne platia v príslušných európskych krajinách ukazuje prehľad „Európske predpisy pre zimnú výbavu nákladných automobilov a autobusov“, ktorý spoločnosť Continental nanovo zostavila na zimnú sezónu 2018/2019. Okrem všeobecných predpisov je v ňom uvedené aj to, či sa musia používať snehové reťaze a aké dodatočné požiadavky platia v príslušných krajinách.

Snehová vločka spoločnosti Continental zaručuje optimálnu trakciu

Na zimných cestách záleží často na tom, aby pneumatiky zabezpečili bezpečný prenos sily a aby zabránili pretáčaniu kolies. Rozhodujúcou mierou k tomu prispievajú gumové zmesi spoločnosti Continental, pretože pneumatike zaistia vysokú flexibilitu a priľnavosť. Receptúry sa súčasne starajú o vysokú odolnosť voči opotrebeniu. Pneumatiky Scandinavia dosahujú svoju priľnavosť pomocou inteligentnej kombinácie rozličných lamiel, ktoré spolu synergicky spolupracujú: vreckové lamely, 3D lamely a špeciálne trakčné lamely. Keďže sa najmä vreckové a 3D lamely vyznačujú optimálnou tuhosťou profilu, zachováva si pneumatika vysoký kilometrový výkon pri nízkej spotrebe paliva. Séria pneumatík Scandinavia je okrem zákonne vyžadovaného symbolu Three-Peak Mountain SnowFlake (3PMSF) označená aj symbolom snehovej vločky spoločnosti Continental. Testy dokázali, že takto označené zimné pneumatiky vysoko prevyšujú požadované vlastnosti na zimné obdobie uvedené v predpise UNECE č. 117. Platí to rovnako pre všetky nápravy na nákladných vozidlách, prívesoch a autobusoch.

Osobitným prvkom zimných pneumatík Scandinavia je ich dvojfázový profil. Mimoriadne zdôrazňuje ekonomické prvky pneumatík. Vyznačujú sa tým, že sa v priebehu životnosti pneumatiky mení štruktúra profilu. Štruktúra, ktorá je na začiatku otvorenejšia pre bezpečnú priľnavosť sa zmení na uzatvorený profil, ktorý je optimalizovaný na menší valivý odpor s rovnako dobrou priľnavosťou na prevažne suchom povrchu vozovky. Ak je zimná pneumatika opotrebovaná, môžete ju pri zachovaní veľmi dobrých spotrebných hodnôt použiť na riadené a návesové nápravy aj v letnej sezóne.


Prezujte včas na zimné pneumatiky

Od októbra po Veľkú noc – tak znie všeobecné pravidlo pre ročné obdobie, v ktorom by na zimných pneumatikách mali jazdiť nielen osobné, ale aj úžitkové vozidlá. Koho prichytia na ľade, snehovej poľadovici, čľapkanici alebo námraze na neprimeraných pneumatikách, riskuje podľa novelizovaného nariadenia o sadzobníku peňažných pokút, ktoré platí od 1. júna 2017, pokutu vo výške 60,- EUR . Aj majiteľ vozidla, ktorý nariadi jazdu s neprípustným obutím dostane pokutu vo výške 75,- EUR. Najmä v regiónoch, v ktorých so zimnými podmienkami na cestách treba počítať už skôr by ste mali včas prezuť na zimné pneumatiky. Ale pozor! Aj v tomto prípade sú pripravené novinky týkajúce sa povinnosti používania zimných pneumatík: všetky pneumatiky vyrobené po 1. januári 2018 musia byť označené symbolom Three-Peak Mountain Snow-Flake (3PMSF), aby sa považovali za zimné pneumatiky.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289