Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Continental spúšťa digitálnu platformu na monitorovanie pneumatík ContiConnect™

01/06/2018
  • Riešenie monitoruje, analyzuje a hlási údaje o teplote a tlaku pneumatík pre komerčné vozidlá, ako sú nákladné vozidlá, autobusy, priemyselné vozidlá alebo vozidlá určené na zemné práce.
  • Diaľkové monitorovanie pneumatík vykonávané kombináciou rôznych komponentov, vrátane snímačov v pneumatikách, čítacej stanice, spracovania dát, ako aj webového portálu a notifikačných služieb.
  • Predĺžený čas prevádzky a nižšie náklady na údržbu, ako aj maximálna účinnosť.


Technologická spoločnosť a prémiový výrobca pneumatík, spoločnosť Continental nedávno oficiálne spustila svoju novú digitálnu platformu na monitorovanie pneumatík pre komerčné vozidlá, ContiConnect™. Toto efektívne riešenie na diaľkové monitorovanie pneumatík je teraz k dispozícii v Spojených štátoch, Kanade, Malajzii a Thajsku. Viacero ďalších trhov v Európe a v Ázii bude nasledovať v roku 2018 a v nasledujúcom roku. Systém pomáha vozovým parkom maximalizovať účinnosť a vysiela upozornenia, ak sa tlak v pneumatikách odchýli od definovanej hodnoty. Vďaka týmto informáciám profituje flotila vozidiel zo zníženého počtu porúch, znižuje náklady na údržbu a vytvára hodnotu predĺžením času prevádzky vozidla. ContiConnect umožňuje manažérom vozových parkov konať proaktívne namiesto reaktívneho riešenia problémov nielen v prípade jednotlivých vozidiel, ale aj celých vozových parkov.

Michael Neuheisel, vedúci oddelenia digitálnych riešení pre pneumatiky komerčných vozidiel, hovorí: „ContiConnect je pre spoločnosť Continental východiskovým bodom na to, aby sa mohla stať dôležitým partnerom v oblasti dátových služieb súvisiacich s pneumatikami. S touto digitálnou platformou na monitorovanie pneumatík robíme obrovský krok vpred v rámci našej evolúcie od prémiového výrobcu pneumatík až po poskytovateľa riešení. Naše dlhoročné skúsenosti z oblasti výroby pneumatík obohacujeme údajmi získanými zo senzorov, počnúc našimi pneumatikami pre nákladné vozidlá, autobusy a špeciálne vozidlá.

Michael Neuheisel Kopie

Nová digitálna platforma na monitorovanie pneumatík ContiConnect pozostáva z rôznych komponentov, ktoré sa dajú kombinovať viacerými spôsobmi:

Senzor v pneumatike – pneumatika sa stáva inteligentnou

Senzor v pneumatike spája pneumatiky vozidla s okolitým svetom. Je namontovaný vo vnútornom plášti pneumatiky. Tým je zabezpečená optimálna montážna poloha senzora, ktorá veľmi presne meria tlak pneumatiky, ako aj jej teplotu. Okrem toho je senzor chránený pred poškodením alebo krádežou. K dispozícii je riešenie na dodatočnú montáž, ako aj riešenie namontované už z výroby. Inteligentná pneumatika spoločnosti Continental má vopred nainštalovaný senzor, vďaka čomu je spustenie digitálneho monitorovania pneumatík v rámci vozového parku rýchlejšie a pohodlnejšie, čo prinesie úsporu času a zároveň sa zabezpečí správne nainštalovanie krytu v pneumatike. Inteligentná pneumatika je už k dispozícii pre rôzne aplikácie, napríklad pre nákladné vozidlá, autobusy a vozidlá určené na zemné práce.

ContiConnect Components web

Yard Reader Station – prijímač údajov z pneumatík

Garážová čítacia stanica je spojovacím komponentom medzi senzorom pneumatiky a spracovaním údajov spoločnosťou Continental. Číta údaje zo senzorov, keď vozidlo prechádza popri prijímači, a posiela údaje na spracovanie, kde sa tieto analyzujú a interpretujú. Garážová čítacia stanica je nainštalovaná na frekventovaných miestach vozového parku, ako je napr. umývacia rampa, čerpacia stanica alebo iné podobné stanovištia.

ContiConnect Depot Kopie

Webový portál – rozhranie pre celý vozový park

Webový portál je rozhranie, na ktorom môžu manažéri vozových parkov aktívne monitorovať a sledovať stav pneumatík a výkonnosť všetkých vozidiel v rámci svojho vozového parku. Portál, ktorý sa spúšťa priamo v prehliadači, ponúka rôzne možnosti zobrazenia a je prístupný z akéhokoľvek typu zariadenia. Zobrazuje históriu údajov o pneumatikách a umožňuje retrospektívne analýzy. Webový portál umožňuje diaľkové sledovanie výkonnosti pneumatík celého vozového parku a kontrolu vkladá do rúk manažérov vozových parkov.

Notifikácie – manažéri vozových parkov sú neustále informovaní

Toto riešenie informuje manažérov vozových parkov prostredníctvom e-mailu alebo SMS správy a v prípade potreby navrhne nápravné opatrenia. Servisný partner, napr. zo siete Conti360°, potom okamžite môže takéto riešenia implementovať. Upozornenia umožňujú manažérom vozových parkov lepšie plánovať údržbu pneumatík a zabezpečujú včasné informácie o odchýlkach. V prípade celého vozového parku to znamená dlhšie časy prevádzky a menej údržby.

ContiConnect Workflow web
Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289