Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Vďaka digitálnej platforme na sledovanie tlaku v pneumatikách sa môžete sústrediť na vaše hlavné činnosti

15/07/2018
Continental_pp_Zerhusen

Vďaka ContiConnectTM sa môže riaditeľ spoločnosti, Roland Zerhusen, naplno sústrediť na svoje hlavné podnikateľské činnosti: absolútne spoľahlivú a presnú dodávku zásielok svojim zákazníkom.

  • Vďaka ContiConnectTM sme vstúpili do manažmentu pneumatík budúcnosti.
  • Toto riešenie podporuje presnú dodávku, zabraňuje defektom pneumatík a zvyšuje bezpečnosť vodiča a vozidla.
  • Úspora paliva pomocou kontrolovaného optimálneho tlaku v pneumatikách.

Spoločnosť Zerhusen Kartonagen GmbH v Damme sa v prípade manažmentu pneumatík už od roku 2014 spolieha na inteligentné riešenia spoločnosti Continental. Kontrola vozového parku pomocou terénnych pracovníkov spoločnosti Continental je v spoločnosti Zerhusen v centre pozornosti. Zavedením systému kontroly tlaku v pneumatikách ContiPressureCheckTM urobila spoločnosť už v roku 2016, ako jeden z prvých testovacích zákazníkov systému ContiConnectTM, prvý krok smerom k inteligentnému monitorovaniu tlaku v pneumatikách. Vďaka ContiConnectTM má riaditeľ spoločnosti Roland Zerhusen všetky pneumatiky celého svojho vozového parku kedykoľvek pod dohľadom.

 

Riešenie pozostáva z troch prvkov: zo senzorov v pneumatikách, ktoré merajú vnútorný tlak v pneumatike a teplotu, stacionárneho prijímača údajov Yard Reader, ako aj webového portálu. Údaje zo senzorov v pneumatikách sa prenášajú do Yard Reader, ktorý tieto následne prostredníctvom mobilnej siete odosiela na webový portál. Tam sa údaje analyzujú. Pomocou webového portálu môže manažér vozového parku pohodlne kontrolovať stav pneumatík. Okrem toho dostane proaktívne SMS alebo e-mail, ak s tlakom v pneumatikách nie je niečo v poriadku a môže prijať príslušné opatrenia.

 

Riaditeľ spoločnosti Zerhusen sa tak môže plne sústrediť na svoje podnikateľské aktivity, výrobu a predaj kartónov. Okrem ekonomickej hospodárnosti a efektívnosti pritom v centre jeho pozornosti stoja v prvom rade jeho zákazníci: „Naše obaly z vlnitej lepenky sú žiadané v potravinárskom, plastovom a nábytkárskom priemysle na zabalenie ich vlastných výrobkov.“ Spoločnosť Zerhusen denne expeduje v priemere 70 nákladných súprav tovaru. „Veľkým zákazníkom dodávame dva až tri kamióny niekoľkokrát denne.“ Aby sme mohli dodržať stanovený čas vyloženia u zákazníka, je nevyhnutná absolútne spoľahlivá a včasná dodávka.


Continental_pp_Zerhus#FFCCF

„Jeden pohľad na webový portál a mám prehľad o všetkých pneumatikách nášho vozového parku. To zaručuje bezpečnosť a enormne nám to uľahčuje prácu,“ hovorí vedúci dielne spoločnosti Zerhusen, Andreas Knüppe.

Foto: Continental

„Od nasadenia ContiConnectTM sme doposiaľ dokázali predísť dvanástim defektom,“ informuje riaditeľ. „Vďaka inteligentným riešeniam manažmentu pneumatík sa nám podarilo dostať pod kontrolu aj veľký problém pri škodách vzniknutých prepichnutím.“ Počas celého roka 2017 sa nevyskytol ani jediný defekt spôsobený prejazdom cez kovové alebo iné časti. „Každý defekt pneumatiky zničí nielen naše časové plány a rozčúli našich zákazníkov, ale spôsobuje aj náklady vo výške približne 1500 EUR za každý defekt, ktoré vďaka ContiConnectTM usporíme,“ ozrejmuje konateľ.

 

Ďalšou výhodou je, že všetky vozidlá sú teraz na cestách s optimálnym tlakom vzduchu. „Pred nasadením ContiConnectTM do vozidiel nášho vozového parku sme nemali žiadnu riadenú kontrolu tlaku v pneumatikách a ani sme sa na tlak v pneumatikách nesústredili,“ spomína si Zerhusen. Pneumatiky boli kontrolované pri pravidelných prehliadkach v našej dielni. „Toto riešenie sa nedá nahradiť manuálnou kontrolou,“ hovorí vedúci dielne, Andreas Knüppe. Neustálou kontrolou a jazdou s optimálnym tlakom vzduchu sa dnes dá zabrániť nielen defektom a výpadkom, ale šetrí sa aj palivo – odhadom tri až štyri litre na 100 kilometrov.

 

„Najneskôr so zavedením systému ContiConnectTM venujú aj samotní vodiči značnú pozornosť optimálnemu tlaku vzduchu v pneumatikách,“ informuje Zerhusen. „A nielen preto, že sa enormne zvýšila bezpečnosť vodičov a vozidla, ale aj preto, lebo sa už vodiči touto témou nemusia sami zaoberať.“ Všetky informácie sú k dispozícii aj v dielni, čím sa zaručí aj rýchla reakcia. Okrem toho sa téma ContiConnectTM používa aj na budovanie pozitívneho imidžu spoločnosti. „Hovoria o tom vodiči, informujeme o tom našich zákazníkov a spomenuli sme túto tému aj v našom firemnom časopise.“ Tak sa ContiConnectTM za krátky čas stal bežnou a zaužívanou, akceptovanou a plne integrovanou súčasťou našej spoločnosti.


Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289