Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Prišla jar – je čas na výmenu pneumatík

04/04/2018
  • Štandardné pneumatiky prichádzajú, zimné pneumatiky odchádzajú
  • Profil prispôsobený ročnému obdobiu zaistí bezpečnosť a hospodárnosť
  • Prémiové štandardné pneumatiky šetria palivo
Continental_PP_Reifenwechsel_1 Kopie

Prišla jar – je čas na výmenu pneumatík: Prémiová štandardná pneumatika s nižšími hodnotami valivého odporu, nižšou hladinou hluku pri odvaľovaní a nižším špecifickým opotrebovaním.

Sezóna klasických zimných pneumatík, ako napr. rad Scandinavia od spoločnosti Continental, končí spravidla veľkonočným obdobím. Pomaly prichádza teplejšie počasie. Prednosti, s ktorými má zimná pneumatika pri extrémnych poveternostných podmienkach na ľade a snehu v porovnaní so štandardnou pneumatikou jasnú prevahu, ustupujú do úzadia. Teraz sú oveľa dôležitejšie iné hodnoty. Prémiová štandardná pneumatika s nižšími hodnotami valivého odporu, nižšou hladinou hluku pri odvaľovaní a nižším špecifickým opotrebovaním.  Už len z dôvodu nižšej spotreby paliva je preto veľmi dôležité prispôsobiť teraz pneumatiky teplejšiemu ročnému obdobiu a vymeniť zimné pneumatiky za štandardné.

Continental_PP_Reifenwechsel_2 Kopie

Zákonom stanovená minimálna hĺbka dezénu predstavuje 1,6 mm – skutočná hĺbka dezénu by ale mala byť vyššia ako táto hodnota. 

Pri otázke, či budú pneumatiky spôsobilé aj pre ďalšiu sezónu, odporúčajú vývojári pneumatík dôkladnú kontrolu hĺbky dezénu. Zákonom stanovená minimálna hĺbka dezénu predstavuje 1,6 milimetra. Skutočná hĺbka dezénu by však mala byť v každom prípade vyššia ako táto hodnota. Pneumatiky úžitkových vozidiel by sa z dôvodu bezpečnosti a hospodárnosti mali bezpodmienečne vymeniť ešte predtým, ako dosiahnú túto hodnotu.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289