Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_goods_TT

Truck Tires Goods

Dobrá výbava na zimu: alpský symbol sa stáva záväzným

11/10/2017
  • Optimálna trakcia, vysoká bezpečnosť v dráhe, lepšie brzdné vlastnosti
  • Včasná výmena obutia všetkých náprav
  • Zimné pneumatiky Scandinavia prekonávajú pneumatiky M+S a označenie 3PMSF

Zimné podmienky na cestách kladú extrémne požiadavky na vodičov a pneumatiky. Zimné pneumatiky Scandinavia spoločnosti Continental vďaka špeciálnym zmesiam gumy ponúkajú optimálnu trakciu pri nízkych teplotách a zostávajú aj v najchladnejších podmienkach pružné. Ich vývoj je založený na dlhoročných skúsenostiach a praktických znalostiach, ktoré boli získané vďaka použitiu týchto pneumatík v škandinávskych krajinách. Špeciálny profil pneumatiky navyše zlepšuje priľnavosť na snehu a ľade, čo je dôležité najmä pre nenaložené nákladné automobily. 

Dobrá výbava cez zimu: V dielni spoločnosti Reifen Bresser v Bünde vymieňajú letné pneumatiky za zimné pneumatiky spoločnosti Continental.

„Keď svoje automobily vybavím zimnými pneumatikami, letné pneumatiky sa v tomto čase neopotrebovávajú. Nakoniec pneumatiky vydržia dlhšie a ja navyše získam viac bezpečnosti,“ hovorí podnikateľ Egon Hecker, ktorý už dlhší čas dôveruje pneumatikám HSW-2-Coach od spoločnosti Continental. „Automobily majú lepšiu trakciu, zostávajú bezpečne v dráhe, na snehu a ľade brzdia oveľa rýchlejšie ako s letnými pneumatikami a dajú sa lepšie riadiť,“ také sú skúsenosti riaditeľa spoločnosti Hecker Reisen z Liebenau s vozovým parkom 15 linkových a diaľkových autobusov.

Aby sa podnikatelia, ako je Egon Hecker, mohli spoľahnúť na zimné pneumatiky, spoločnosť Continental svoje pneumatiky neustále naďalej vyvíja. „Naše zimné pneumatiky Scandinavia výrazne prekonávajú výkonové vlastnosti pneumatík M+S,“ hovorí Henning Mühlenstedt, vedúci oddelenia marketingu a distribúcie v oblasti predaja náhradných pneumatík pre autobusy a nákladné automobily DACH v spoločnosti Continental v Hannoveri. „Okrem toho pneumatiky ďaleko prekračujú požiadavky označenia ‚Three-Peak Mountain Snowflake’ (3PMSF).“ Kvôli optimálnej trakcii a vysokej bezpečnosti jazdy na studených mokrých, zľadovatených a snehom pokrytých vozovkách odporúča včas vymeniť obutie nákladných automobilov a autobusov pre chladné ročné obdobie za zimné pneumatiky. 

Nové minimálne požiadavky: Pneumatiky trvalo poháňaných náprav musia byť od 1. júna 2017 vybavené alpským symbolom.

Od 1. júna 2017 je v Nemecku účinná novela zákona, ktorá stanovuje minimálne požiadavky na obutie v zimnom období. Podľa nej musia byť pneumatiky trvalo poháňaných náprav vybavené alpským symbolom 3PMSF. Prechodné obdobie až do 30.09.2024 umožňuje prevádzku pneumatík M+S, ktoré boli vyrobené do 31.12.2017. Pre pneumatiky prednej nápravy platí táto špecifikácia výbavy s alpským symbolom až od 01.07.2020. Pre nápravu prívesu táto novela zákona neplatí. 

Prepravcovia, ktorí jazdia po celej Európe, by si mali udržiavať prehľad o sčasti značne sa meniacich právnych predpisoch krajín, ktoré sa týkajú zimných pneumatík a snehových reťazí. Kto si chce byť istý, že bude neustále vybavený vhodnou zimnou výbavou, môže využiť zhrnutie regionálnych požiadaviek, ktoré spoločnosť Continental každý rok ponúka na adrese www.continental-tires.com/transport/knowhow/european-winter-regulations

Vďaka zimným pneumatikám od spoločnosti Continental majú automobily lepšiu trakciu, zostávajú bezpečne v dráhe, na snehu a ľade brzdia oveľa rýchlejšie a dajú sa ľahšie riadiť.

Spoločnosť Continental sa môže ohliadnuť na viac ako 140-ručnú tradíciu inovácií a je v automobilovom priemysle uznávaná ako popredný dodávateľ technológií. Prvé zimné pneumatiky pre nákladné automobily vyvinul podnik v roku 1937. Odvtedy boli pneumatiky a príslušné služby neustále zdokonaľované. K tomu pribudli inovatívne riešenia pre profesionálny manažment pneumatík. Táto angažovanosť a vysoké vnútropodnikové know-how patria k mnohým dôvodom, prečo sú pneumatiky spoločnosti Continental považované za najefektívnejšie a najbezpečnejšie pneumatiky pre nákladné automobily a autobusy. O to viac to platí pre zimné obutie.

Kontakt
Magda Pančochová

Marketing Communication CZ/SK 


Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
765 02 Otrokovice

+420 577 513 289