Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

HDW2 COACH Continental Winter Bus Tire

Ľad ani sneh už Vás nezastaví

Greentec Award 2014 pre využitie kaučuku z púpav

Popredný výrobca pneumatík a dodávateľ pre automobilový priemysel, spoločnosť Continental, spolu s Frauenhoferovým inštitútom molekulárnej biológie a aplikovanej ekológie (IME) na univerzite v Münsteri, získala za svoj spoločný vývojový projekt "RUBIN - začatia industrializácie prírodného kaučuku z púpav" cenu Greentec Award 2014. Táto iniciatíva bola vyznamenaná 60člennou porotou vybranú z ekonomickej sféry, akademickej obce, združenia a médií ako vynikajúci príklad angažovanosti pre životné prostredie a perspektívne ekologickú technológiu v kategórii "Mobilita". Cena bola odovzdaná pri otvorení predného svetového veľtrhu technológií pre životné prostredie IFAT dňa 4. mája v Mníchove. Greentec Awards sú najvyššie európska environmentálna a hospodárska ocenenia a sú udeľované od roku 2008 v 14 rôznych kategóriách.

"Vyznamenanie nášho projektu púpavového kaučuku nás veľmi teší. Spoločnosť Continental tak s predstihom razí cestu sľubné technológiu, ktorej plný potenciál sa rozvinie ešte len za niekoľko rokov. Vzhľadom na zvyšujúce sa motorizáciu v rastových regiónoch ako je Ázia počítame so značným dlhodobým nárastom dopytu po prírodnom kaučuku. Sme presvedčení, že využitím kaučuku z koreňov púpavy budeme môcť výrobu pneumatík realizovať ešte výrazne efektívnejšie a udržateľnejším ", povedal Nikolai Setzer, ktorý je v správnej rade spoločnosti Continental zodpovedný za divíziu pneumatík.

teaser_66w_image2

"Projektom RUBIN usilujeme o to, aby sme pre túto stúpajúci dopyt našli ekologicky, ekonomicky i sociálne zmysluplné riešenie", doplnil Dr. Andreas Topp, vedúci materiálového a procesného vývoja a industrializácie v oblasti pneumatík spoločnosti Continental. Na rozdiel od tradičného gumovníka nie je ruská púpava, ktorá je na kaučuk vraj obzvlášť bohatá a na ktorej priemyselnom využití Continental a IME pracujú, závislá na tropickom klímy. Táto nenáročná rastlina môže byť pestovaná v mnohých miernych zemepisných šírkach v tzv. Marginálnych oblastiach, ktoré ešte neboli poľnohospodársky využiteľné. Andreas Topp: "Tým sa skráti prepravné vzdialenosti k našim výrobným závodom a môže byť pokrytá globálne rastúci dopyt po kaučuku, bez toho, aby museli padnúť za obeť ďalšie oblasti cenných dažďových pralesov. Oboje má dlhodobý pozitívny vplyv na globálne bilanciu CO2 a biodiverzitu. "

Image

"Tieto pozitívne environmentálne účinky nielenže presvedčili porotu o udelení ceny Greentec Award. Sú pre nás tiež motiváciou a hnacím motorom v tomto dlhoročnom a súťaživom úsilie ", zdôraznila Dr. Carla Recker, projektová manažérka zodpovedná za materiálovú chémiu v divízii pneumatík spoločnosti Continental. Dr. Recker spolu s prof. Dr. Dirkom Prüfer z Frauenhoferova IME prevzala toto vyznamenanie v Mníchove pred asi 1 000 hostí z oblastí ekonomiky, športu a zábavy.