Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

HDW2 COACH Continental Winter Bus Tire

Ľad ani sneh už Vás nezastaví

European Sustainability Award pre CLC závod

V novembri 2013 dostal Continental European Sustainability Award za svoj nový ContiLifeCycle závod, Hannover-Stocken, ktorý kombinuje protektorovanie pneumatík s recykláciou gumy. Vydavateľstvo HUSS v Mníchove udeľuje European Sustainability Award každé dva roky, aby uznali vývoj a úspechy úžitkových vozidiel vzhľadom na trvalú udržateľnosť rozvoja.

Porota siedmich renomovaných odborníkov z výskumu, technológií a dopravy poskytlo tie najvyššie známky závodu ContiLifeCycle. Tri kategórie boli posudzované skutočnosťami: 1. Ekonomika: Optimalizácia procesov a úspora nákladov (30%), 2. Ekológia: Posudzovanie celoživotného cyklu výrobku (40%), a 3. Sociálna zodpovednosť prostredníctvom zachovania prírodných zdrojov, ochrana životného prostredia a pracovné podmienky ( 30%).

Image

Inovatívne a technicky pokročilých strojné vybavenie je používané v závode ContiLifeCycle pre obnovu pneumatík v procese teplého protektorovania. Používa približne o 50% menej energie a v porovnaní s výrobou nových pneumatík asi o 80% menej vody. Ostrúhaná guma, ktorá je získavaná v priebehu výroby je naďalej osobitne na gumový recykláž. Môžeme tak ušetriť 7800 metrických ton oxidu uhličitého každý rok; množstvo odpadu je znížený o 80%. Protektorované pneumatiky ponúkajú veľmi podobné výkonnostné charakteristiky a valivý odpor ako nové pneumatiky.