Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

HDW2 COACH Continental Winter Bus Tire

Ľad ani sneh už Vás nezastaví

CLC závod v Hannoveri nastavuje nové štandardy

Nový CLC závod je jediný výrobný závod na svete, ktorá spája recyklácia a protektorovanie pneumatík pod jednou strechou a tým stanovuje nové meradlá v udržateľnosti.

Breathing life into tires a second and even a third time is the basic idea behind the ContiLifeCycle approach (CLC). What has worked with glass and metals for decades is now also possible for premium truck tires, with the world’s first fully integrated recycling and retreading plant in Hannover-Stöcken.

Vdýchnuť život pneumatikám druhýkrát a dokonca aj tretíkrát je základnou myšlienkou systému ContiLifeCycle (CLC). "Mali sme víziu, keď sme vypracovávali stratégiu životného cyklu pneumatík komerčných vozidiel v roku 2010," hovorí Christian Sass, ktorý má na starosti protektorovanie pneumatík nákladné vozidiel a autobusov pre Európu, Stredný východ a Afriku (EMEA).

"Len o tri roky neskôr sa naša vízia premenili v realitu," rozplýva sa Sass o modernom, svetlom a otvorenom výrobnom závode, jedinom svojho druhu na svete, v ktorom je možné prijímať skupiny návštevníkov - v ContiLifeCycle závodu. V časovom horizonte iba 15 mesiacov bol postavený prvý plne integrovaný závod na recykláciu gumy a protektorovanie v bývalých výrobných priestoroch pre nákladné pneumatiky v Hannoveri-Stocken.

Závod je unikátna svojou kombináciou uzavretého výrobného cyklu a využitie synergických efektov z protektorovanie a recyklácie gumy, čím stanovuje nové štandardy v oblasti udržateľnosti. Použitím nových patentovaných procesov sa nám darí recyklovať guma z použitých pneumatík, a to takým spôsobom, že sa surovina vracia priamo do výrobného cyklu pre nové alebo protektorované pneumatiky.

V minulosti boli použité pneumatiky spracované na technicky podradné produkty, ako sú rohože alebo boli jednoducho spálené. "Vďaka našej špeciálnej metóde recyklácie je možné znovu používať guma k svojmu pôvodnému účelu, účinným spôsobom.