Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

HDW2 COACH Continental Winter Bus Tire

Ľad ani sneh už Vás nezastaví

Chceme podporovať našich zamestnancov v ich individuálnych kariérach.

article_66w_image1

Obchodná jednotka pneumatík pre komerčné vozidlá rastie. Nový strategický smer, rovnako ako nové technológie a produkty dláždi našu cestu pre budúcnosť. Kvalifikovaní a motivovaní zamestnanci sú rozhodujúcim faktorom pre uskutočnenie tejto cesty. Diana Hoppe, riaditeľka ľudských vzťahov (HR), poskytla rozhovor a prehovorila o obchodnej jednotke pneumatík pre komerčné vozidlá ako o globálnom atraktívnym zamestnávateľovi.

Pí. Hoppe, ako si radi robili z Commercial Vehicle Tires (CVT) atraktívneho zamestnávateľa?

"Naši zamestnanci veria v rastový potenciál pneumatík komerčných vozidiel rovnako ako v inovatívnej silu, rozsah technických aplikácií, náročných procesov a celej rade výrobkov. Tiež oceňujú plochou pracovnej hierarchii, ktoré im umožnia rýchlo a účinne dohodnúť v pracovných otázkach. Toto bolo riešené v medzinárodných workshopoch zamestnancov, ktoré bežali vlani na tému CVT budúcnosti."

V prípade, že som úplne spokojný s mojou prácou v CVT, ako sa môžem ďalej rozvíjať?

"Pomáhame našim zamestnancom zlepšiť ich kvalifikáciu - a to ako pokiaľ ide o ich správanie, konania, ako aj ich technické, sociálne alebo metodologické schopnosti. Máme rozvojové programy pre získanie skúseností v projektoch a spolupráci naprieč rôznymi funkciami. Cieľom je pomôcť našim zamestnancom prekonať prípadné obavy robiť niečo úplne iné. Zvlášť, keď hovoríme o budúcich technológiách, je veľmi dôležité takto rozmýšľať aj v prípade pneumatík. Continental má veľa čo ponúknuť, pretože sme jediný dodávateľ pre automobilový priemysel s ponukou pneumatík a ďalších technológií. Naši zamestnanci potrebujú, aby sa pokúsili pochopiť nové technológie, vytvárať inovatívne produkty, a tiež pozrieť sa za hranice svojich vlastných obzorov."

Je možné budovať kariéru nielen vo svojej profesii?

"V CVT budeme venovať väčšiu pozornosť zabezpečeniu toho, aby sme nastavili individuálne, a to aj naprieč funkciami, pracovné miesta s cieľom umožniť zamestnancom získať širšiu škálu kvalifikáciou. Nenaučí sa myslieť inovatívne, či vždy robili presne rovnakú prácu. V najlepšom prípade pracovali zamestnanci v inej divíziu, v zahraničí - či už v rámci spoločnosti alebo pred vstupom do Continental - mali inú prácu. Kariéra neznamená len cestu na vrchol - je to rast schopností a povinností. Dôležité mať na pamäti je, že každá kariéra je individuálne. A majte na pamäti, že nie sme "len" výrobca pneumatík, ale popredný dodávateľ pre automobilový priemysel na celom svete. Na základe širokého portfólia Continental sme schopní ponúknuť širokú škálu pohľadov mimo pneumatík, sústredený okolo budúcich technológií."

Nie sú jazykové zručnosti rovnako dôležité?

"Absolútne! Vzhľadom k tomu, CVT je globálny obchod, znalosť angličtiny získava väčší význam. Aj keď je angličtina používaná v mnohých oblastiach, nie všetci zamestnanci poznajú anglicky tak, ako potrebujú. Ak zamestnanci chcú smerovať svoju budúcnosť k centrálnej pozícii alebo medzinárodnom projektom, nejde to robiť bez angličtiny. Takže dávame dôraz na vynikajúce zručnosti v angličtine pri prijímaní nových zamestnancov. Okrem toho budeme ponúkať ďalšie školenia, aby si zamestnanci zlepšovali svoje znalosti angličtiny.