Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

New content item

Pripravte svoj vozový park na budúcnosť.

Nemecko: Zerhusen Kartonagen

Germany: Zerhusen Kartonagen

Spoločnosť Zerhusen Kartonagen GmbH, ktorá sídli v meste Damme (Nemecko), sa pri spravovaní pneumatík spolieha na inteligentné riešenia od spoločnosti Continental už od roku 2014. Spoločnosť začala so systémom na monitorovanie tlaku v pneumatikách ContiPressureCheck™ a v roku 2016 sa ako jeden z prvých testovacích klientov rozhodla vykonať krok vpred a zvoliť inteligentné monitorovanie pneumatík ContiConnect™.


Vďaka systému ContiConnect môže riaditeľ spoločnosti Roland Zerhusen kedykoľvek sledovať každú jednu pneumatiku v rámci vozového parku.

 

Riešenie tvoria tri komponenty: senzory v pneumatikách, ktoré merajú tlak pneumatiky a teplotu vnútri, stacionárny prijímač údajov, známy ako garážová čítačka, a webový portál. Údaje sa prenášajú zo senzora v pneumatike do garážovej čítačky, ktorý ich prostredníctvom mobilnej siete posiela na webový portál na analýzu. Pomocou webového portálu môže správca vozového parku jednoducho monitorovať stav pneumatík. Takisto mu aktívne chodia SMS alebo e-maily v prípade, že tlak v pneumatike nie je správny, vďaka čomu môže okamžite prijať potrebné opatrenia.

 

Riaditeľ spoločnosti Zerhusen sa tak môže v plnej miere venovať jej hlavnému zameraniu – výrobe a predaju kartónových obalov. Okrem hospodárnosti a efektívnosti sa zameriava hlavne na svojich zákazníkov: „Naše obaly z vlnitej lepenky vyžaduje odvetvie výroby potravín, plastov a nábytku na balenie svojich výrobkov.“ Spoločnosť Zerhusen dodá v priemere denne 70 nákladných áut s tovarom. „Hlavných zákazníkov zásobujeme dvoma alebo troma nákladnými autami denne.“ V záujme splnenia pridelených časových úsekov na vyloženie u zákazníka je potrebné zabezpečiť absolútne spoľahlivé a presné doručenie.

 

„Od začiatku používania systému ContiConnect™ sme predišli dvanástim prázdnym pneumatikám,“ hovorí prevádzkovateľ. „Najmä inteligentné riešenie spravovania pneumatík nám pomohlo vysporiadať sa s hlavným problémom – poškodením cudzími zapichnutými predmetmi.“ V celom roku 2017 nedošlo v rámci vozového parku k jedinému poškodeniu pneumatiky spôsobenému zapichnutými kovovými alebo inými podobnými predmetmi.

Germany: Zerhusen Kartonagen

Ďalšou výhodou je, že všetky vozidlá môžu teraz celú dobu jazdiť s optimálnym tlakom v pneumatikách. „Kým sme v našom vozovom parku začali používať systém ContiConnect™, nemali sme žiadne regulované monitorovanie tlaku vzduchu v pneumatikách a vôbec sme sa naň nezameriavali,“ dodáva pán Zerhusen. Pneumatiky boli jedným z aspektov, ktorý sa monitoroval na pravidelných kontrolách vo vlastnom autoservise spoločnosti. „Toto riešenie nie je možné nahradiť manuálnou kontrolou,“ hovorí vedúci autoservisu Andreas Knüppe. Neustále monitorovanie a jazda pri optimálnom tlaku vzduchu nielenže pomôžu predchádzať defektom a poškodeniam, ale navyše šetria palivo – odhadom od troch do štyroch litrov na 100 kilometrov.

 

„Keď bol naposledy predstavený systém ContiConnect™, téma optimálneho tlaku v pneumatikách získala vysokú prioritu aj u vodičov,“ dodáva Zerhusen. „Nielen z dôvodu výrazného zvýšenia bezpečnosti vodiča a vozidla, ale aj preto, že vodiči nie sú ponechaní napospas svojpomocnému riešeniu tohto problému.“ Všetky informácie sa poskytujú plánovaciemu oddeleniu a autoservisu, čo znamená, že je možné zaručiť rýchlu reakciu. Firma navyše rada využíva tému ContiConnect™ na vylepšenie svojho imidžu. „Hovoria o tom vodiči, rozprávame sa o tom so zákazníkmi a dokonca sme mali aj článok v našom firemnom časopise.“ Systém ContiConnect™ sa teda rýchlo stal súčasťou každodenného diania v našej firme, je akceptovaný a plne integrovaný.