Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

New content item

Pripravte svoj vozový park na budúcnosť.

Slovinsko: BZ Transport

Serbia-Slovenia_MG_5971_web

Spoločnosť BZ Transport bola založená v Slovinsku v roku 2010. Zaoberá sa prepravou nových a použitých automobilov z Európy. Riaditeľ Slobodan Okosanović sa nám zveril s niektorými informáciami o svojom podnikaní a o skúsenostiach s digitálnymi riešeniami spoločnosti Continental. Kľúč k úspechu pre neho znamenajú ľudia, s ktorými spolupracuje – a doposiaľ sú so systémom od spoločnosti Continental spokojní zamestnanci aj obchodní partneri.


Prečo ste sa zaujímali o riešenie monitorovania tlaku v pneumatikách?

Pre lepšiu a jednoduchšiu kontrolu a predovšetkým z bezpečnostných dôvodov. Výhodou systému sú nižšie náklady a vyššia bezpečnosť. Ale už od začiatku sme nemali o tomto systéme žiadne pochybnosti. Ak by som o ňom pochyboval, nikdy by som sa preň nerozhodol.


Teraz, keď už systém ContiPressureCheck™? používate, čo sa vám na ňom páči? Aké hlavné výhody pre vás prináša?

Stále máme k dispozícii presné informácie. Môžeme dokonca sledovať aj históriu. Najvyššou výhodou tohto systému je bezpečnosť. Ak sa s pneumatikou niečo stane, je jednoduchšie zistiť, či je to z dôvodu nesprávneho tlaku alebo prehriatia. Takisto sa ľahšie vyhodnocujú príčiny týchto porúch.


Ako vám systém ContiPressureCheck/ContiConnect™ pomáha v rozvoji firmy?

Kontrolu pneumatík sme museli vykonávať každé dva mesiace. Teraz nám táto povinnosť odpadla. Došlo k zníženiu nákladov na kontrolu a súčasne k zvýšeniu kontroly nad pneumatikami.

serbia-bz-transport-quote
Serbia-Slovenia_MFP_1030_be

Rozdielom je, že máme trvalý prehľad o správnom tlaku v pneumatikách, čo tiež vedie k nižšej spotrebe paliva. Keďže tlak v pneumatike je vždy správny, zlepšila sa aj životnosť pneumatiky a jej kostry. Na celom tomto príbehu je dôležitá aj skutočnosť, že môžete mať stále istotu, že ten, kto pneumatiky montoval, ich aj správne nafúkal.


Odporučili by ste systém ContiPressureCheck™?

Áno. Hlavne z dôvodu bezpečnosti a presnosti údajov.


Ako by ste ohodnotili komunikáciu so zamestnancami spoločnosti Continental?

Dobrá spolupráca, ale veľmi sme spokojní aj s poradenstvom od spoločnosti Continental.


Ako spoločnosť Continental vo všeobecnosti zvyšuje hodnotu vašej spoločnosti alebo prispieva k vášmu úspechu – napríklad prostredníctvom pneumatík, protektorovania alebo služieb?

Kvalitou pneumatík, dobrou organizáciou logistiky a rýchlym dodaním pneumatík. Dostupná je aj možnosť protektorovania, ktorú plánujeme v budúcnosti využiť.


Niečo na záver?

Chcel by som pochváliť prácu a úsilie celého tímu spoločnosti Continental.