Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

New content item

Pripravte svoj vozový park na budúcnosť.

Švédsko: Broederna Oehmans AB

Hlavným zameraním švédskej zmluvnej spoločnosti Brotherna Oehmans, ktorej výkonným riaditeľom je Mats Oehman & Håkan, je premiestňovanie zeminy. Spoločnosť funguje od roku 1981 a prevádzkuje vozový park so 100 vozidlami. Jeho vlastné testy preukázali, že systém ContiPressureCheck™ funguje spoľahlivo aj v tých najnáročnejších podmienkach.


Čomu sa venuje spoločnosť Broederna Oehmans AB?

Sme zmluvná spoločnosť s ponukou kompletných služieb, ktorá má mnohoročné skúsenosti v oblasti pozemných prác a stavebného inžinierstva. Máme zastúpenie po celom Švédsku. 

 

Prečo ste sa rozhodli pre systém ContiPressureCheck™?

Nehľadali sme aktívne riešenie, ktoré by pre nás monitorovalo tlak vzduchu v pneumatikách. Keď však obchodný zástupca spoločnosti Continental prezentoval koncept prémiových pneumatík a systému ContiPressureCheck™, ktorý ukazuje aktuálny tlak v pneumatikách a ich teplotu, okamžite sme nadobudli presvedčenie, že by sme ho chceli otestovať. Chceme zostať na vrchole, a preto nás samozrejme zaujíma všetko, čo pomôže priniesť nižšiu spotrebu paliva, dlhšiu bezporuchovú prevádzku a bezpečnejšie používanie našich vozidiel.

Obsahuje systém niečo, o čo ste sa na začiatok zaujímali?

Pracujeme v prostredí, kde sú pneumatiky na našich vozidlách vystavené každý deň veľkému namáhaniu. Preto nás pochopiteľne zaujímala spoľahlivosť systému – dokáže systém poskytovať údaje aj za týchto podmienok a môžeme sa spoľahnúť na hodnoty, ktoré nám ukazuje? 

 

Preto sme systém podrobili testovacej prevádzke, kde sme dvakrát kontrolovali tlak vzduchu a teplotu zo snímačov pomocou štandardného merača tlaku v pneumatikách. Výsledok bol, že systém poskytuje naozaj presné údaje – a v našom náročnom prostredí funguje naozaj bez chýb. Máme pocit, že sa na tento systém môžeme naozaj spoľahnúť!


Teraz, keď už tento systém používate, čo sa vám na ňom najviac páči?

Systém sa jednoducho inštaloval a konfiguroval. Páči sa mi, že systém meria tlak aj teplotu. Mnohé systémy TPMS totiž merajú len tlak samotný – príliš vysoká teplota v pneumatikách počas dlhej doby ich však môže tiež poškodiť.

 

Ako vám systém ContiPressureCheck™ pomohol pri každodennej práci?

Vzduch sme zvykli kontrolovať ručne, takže sme museli odstraňovať ventily. V dôsledku toho hrozilo riziko úniku a v dlhodobom horizonte aj prepichnutia. Každý vie, že kontrola vzduchu zaberie čas, a tento čas teraz môžeme využiť na niečo iné.

 

Zlepšil sa aj čas bezporuchovej prevádzky našich vozidiel. Keď sa s pneumatikou stane niečo zlé, dostaneme teraz upozornenie. Znamená to, že môžeme fungovať aktívnejšie a vyriešiť situáciu ešte predtým, ako budú vozidlá vyradené z cestnej premávky z dôvodu poškodených pneumatík. V skutočnosti sme už zachránili minimálne dve pneumatiky, o ktoré by sme pravdepodobne inak prišli – museli by sme ich nahradiť. Samozrejme to pre nás znamená úsporu času aj nákladov! 

Odporučili by ste systém ContiPressureCheck?

Určite áno. Je to naozaj spoľahlivý systém. Znamená to, že prináša úspory a zjednodušuje nám život. Rád by som poznamenal, že ak by sme systém nepoužívali, bolo by to plytvanie peniazmi.

 

Čo by ste povedali o svojej komunikácii so spoločnosťou Continental?

So spoločnosťou Continental a naším obchodným zástupcom máme naozaj dobrý vzťah. Stará sa o nás a pravidelne náš navštevuje v súvislosti s meraním pneumatík a ďalšími záležitosťami. Je tiež k dispozícii, keď máme otázky týkajúce sa pneumatík alebo systémov.