Produkty pre nákladné vozidlá a autobusy

stage_CLC_TT

ContiLifeCycle™

ContiLifeCycle™

Naše pneumatiky žijú dlhšie

ContiLifeCycle

Viac životov s nákladnými pneumatikami Continental.

Prehľad faktov

Nákladné pneumatiky Continental sú konštruované s ohľadom na ekonomickosť prevádzky počas celého ich života. Životný cyklus nákladných pneumatík Continental - ContiLifeCycle ™ - sa začína novou pneumatikou, pokračuje vďaka našim špičkovými riešeními pre protektorovanie a správou kostier ContiCasingManagement.

ContiLifeCycle predlžuje životnosť vašich pneumatík, a tým pomáha významne znížiť náklady na pneumatiky.

Keď kúpite protektorované pneumatiky, uľahčíte jenejnom vašim nákladom, ale tiež aktívne prispejete k ochrane životného prostredia. Opätovné použitie kostry šetrí energiu aj suroviny a zároveň tiež znižuje množstvo pneumatík v obehu.

New_Continental_Tires

Nové pneumatiky

Nové pneumatiky - Pripravené pre viec ako len jeden život

Nie všetky cesty sú rovnaké a to isté platí pre prepravu. Majúc na pamäti tento fakt sme vyvinuli pneumatiky Continental na nákladné vozidlá, aby plnili vaše špecifické dopravné podmienky. To znamená, že rozvinú svoj plný potenciál na zvýšenie celkovej hospodárnosti vašich vozidiel.

Práve vďaka kostre Continental sú naše pneumatiky tak ekonomické: skonštruovaná s optimalizovaným a dokonale vyladeným zosilnením a zmesou prvkov a tvarom dezénu najlepšie vyhovujúcimi na dané použitie, dosahuje vynikajúcu štrukturálnu odolnosť. Odolnosť, ktorá sa vyplatí.

Kostra Continental je preto hodná investície, pretože slúži ako cenná surovina na protektorovanie. Opätovným použitím kostry nešetríte len prírodné zdroje, ale aj svoj vlastný rozpočet.


Regrooving_CLC

Prerezávanie

Prerezávanie - Chytrý prístup pre predĺženie životnosti

Profesionálne prerezávanie je citlivou možnosťou na predĺženie životnosti pneumatík, čo ich robí ešte hospodárnejšími.

Prerezávanie sa v skutočnosti vyplatí dvojnásobne: po prvé preto, lebo jednoducho môžete na pneumatikách jazdiť dlhšie a po druhé preto, lebo menšia hrúbka dezénu znižuje valivý odpor, čo na druhej strane znižuje spotrebu paliva.

Na špici ľadovca sú výhody pre životné prostredie. Pneumatika, ktorá jazdí pred výmenou dlhšie, šetrí cenné zdroje. Pneumatika musí byť prirodzene označená ako vhodná na prerezávanie. Je to jediný spôsob ako sa dá uistiť o tom, že na pneumatike sa dá prerezávať. Na plné využitie tohto pridaného potenciálu bez poškodenia kostry môžu prerezávanie vykonávať len kvalifikovaní odborníci.


Casing_Management

ContiCasingManagement™

ContiCasingManagement™ – Neuveriteľne cenná služba

Kúpa pneumatík Continental na nákladné vozidlá sa vyplatí veľmi rýchlo. Nie len kvôli vynikajúcej kvalite a dlhej životnosti našich pneumatík. Máte k dispozícii tiež našu službu ContiCasingManagement, ktorý vám pomôže udržať náklady pod kontrolou po celú dobu životnosti pneumatiky.

ContiCasingManagement používa štandardizované metódy na riadenie celého procesu správy kostier. Môžete napríklad použiť náš online systém správy kostier na neustále sledovanie vašich zásob použitých kostier a kedykoľvek sa môžete rozhodnúť, čo chcete robiť so svojimi použitými pneumatikami: predáte ich, dáte ich na protektorovanie alebo ich jednoducho odovzdáte nám – čokoľvek si želáte, akokoľvek a kedykoľvek si to želáte. Vám aj vášmu vozovému parku to poskytuje najvyššiu možnú flexibilitu a transparentnosť.


ContiCasingManagement™:

  • zber kostier
  • kontrola/posúdenie kostier
  • nákup kostier
  • likvidácia
  • ContiCasingBank (vrátane online správ)

Retreading_CLC

Retreading

ContiTread predstavuje prémiový behúň Continental pre studené protektorovanie.

ContiTread sa vyrába za použitia behúňových zmesí a dezénov Continental. Vaše pneumatiky dostanú nový behúň a dlhšiu životnosť premietajúcu sa do vašich nižších nákladov.

Najlepší výsledok dosiahnete pri použití kostier Continental vďaka ich výnimočnej kvalite a konštrukcii. Avšak ContiTread môžete úspešne použiť tiež na kostrách iných výrobcov.

S našim prémiovým protektorovaním ContiRe dáte vašej opotrebenej nákladnej pneumatike Continental nový život

ContiRe je vyrábaná rovnakým spôsobom ako naše nové pneumatiky – s rovnakým dezénom a zmesou. Používame výhradne kostry značky Continental, ktoré sú protektorované od päty k päte. Pritom sú tiež obnovené bočnice a pneumatiky zostávají naďalej prerezávateľné.

Štandardizovaný systém akosti s testovaním odolnosti a bezpečnosti zabezpečuje to, že protektorované pneumatiky ContiRe spĺňajú normy najvyššej akosti. Vďaka týmto vlastnostiam a výnimočnému kilometrovému výkonu sú pneumatiky ContiRe najlepšou voľbou medzi protektorovanými pneumatikami.

Existujú dva spôsoby protektorovania pneumatík: protektorovanie studenou vulkanizáciou a teplou vulkanizáciou. Na ďalšie protektorovanie sa môžu používať len starostlivo vybrané a riadne skontrolované kostry. Výrobný proces protektoru je podobný pri oboch typoch vulkanizácie, a to až do okamžiku aplikácie behúňa a procesu vulkanizácie behúňa s kostrou.4


Teplé protektorovanie

Proces teplého protektorovania je veľmi podobný výrobe novej pneumatiky. Materiál behúňa sa odoberá priamo od vytlačovacieho stroja a následne sa pokladá na odrásanú kostru. Potom sa kostra so surovým behúňom vloží do vulkanizačnej tvárnice s požadovaným dezénom. Dezén behúňa sa vytvára v priebehu vulkanizačného procesu podobne ako pri novej pneumatike.

Teplé protektory ContiRe sa protektorujú od pätky k pätke. Hlavnou výhodou tohto postupu je, že plášte sú obnovené vrátane bočnice. Vlastnosti protektorov ContiRe sú plne založené na benefitoch vývoja nových pneumatík.


Studené protektorovanie

Pri použití metódy studeného protektorovania je už vylisovaný a predvulkanizovaný behúň aplikovaný na pripravenú kostru. Pás behúňa spolu s vrstvou vulkanizačných činidiel je položený na odrásanú kostru. Potom sa takto pripravená pneumatika vloží do autoklávu. V autokláve (vulkanizačnej komore) dôjde vplyvom teploty a tlaku k spojeniu jednotlivých častí.


ECE 109

Predpis EHK č. 109 je určený na schvaľovanie výroby protektorovaných pneumatík pre úžitkové vozidlá a ich prípojné vozidlá. Tento predpis definuje prísne opatrenia kontroly kvality, ktoré sú povinné pre protektorovacie závody od septembra 2006 s cieľom zaistiť vysokú kvalitu protektorovaných pneumatík.