Satge Company

Company

Osobné / 4x4 / Van pneumatiky

Osobné / 4x4 / Van pneumatiky

article_66w_image1

Spoločnosť Continental je jedným z popredných výrobcov pneumatík pre osobné a ľahké nákladné automobily (PLT) v Európe a štvrtým najväčším výrobcom pneumatík pre osobné automobily na svete na trhu s originálnym a náhradným vybavením. Spoločnosť Continental bola založená v roku 1871 v nemeckom meste Hanover a v súčasnosti patrí medzi popredných svetových dodávateľov pre automobilový priemysel. S viac ako 200 000 veľmi nadanými zamestnancami vo viac ako 310 prevádzkach v 51 rôznych krajinách značne a udržateľne posúvame pokrok v automobilovom priemysle. Našimi výrobkami a službami prispievame k bezpečnej, ekonomickej a ekologicky účinnej mobilite.

Divízia Tires (pneumatiky) pre osobné a ľahké nákladné automobily pozostáva z nasledujúcich značiek: Continental, Uniroyal, Semperit, Barum, General Tire, Viking, Gislaved, Mabor a Sportiva. Continental, naša prémiová značka, sa teší vedúcemu postaveniu na trhu s originálnym a náhradným vybavením.

Keďže Continental je značka s dedičstvom, získala už rozsiahle vedomosti a odborné znalosti, vďaka čomu je z nej jeden z popredných svetových výrobcov pneumatík a dodávateľov pre automobilový priemysel. Roky rozsiahlych výskumov a testovania preukázali, že pneumatiky nie sú len základom celkového výkonu vozidla, ale majú značný vplyv aj na brzdný výkon. Z tohto dôvodu sme nikdy neprestali optimalizovať naše rady výrobkov, aby sme sa zároveň uistili, že vždy poskytujú vynikajúce brzdenie, maximálnu bezpečnosť a najlepší možný pôžitok z jazdy.

Aby sme to dosiahli, podrobili sme naše pneumatiky testom v teréne na celom svete vrátane našej internej trate Contidrom blízko mesta Hanover. Na trati Contidrom možno vďaka prvému plne automatizovanému systému na testovanie pneumatík AIBA vykonávať testy po celý rok na mokrom aj suchom povrchu vozovky. Počas vývoja a testovania našich prémiových pneumatík zvažujeme každý jeden aspekt bezpečnosti a výkonu. Tieto sa potvrdzujú opakovane v nezávislých testoch na celom svete, kde sme niekoľkokrát dosiahli najvyššie odporúčanie. Naše pneumatiky takisto musia prejsť stovkami prísnych testov výrobcov vozidiel, aby sa zaistilo, že ich výkon bude v súlade s najvyššími štandardmi. Až potom sú pneumatiky spoločnosti Continental schválené ako originálne vybavenie. Výsledkom je, že takmer každé tretie vozidlo v Európe opúšťa výrobnú linku s pneumatikami od spoločnosti Continental.