Produkty pre osobné / van / 4x4 vozidlá

stage_image

Tlačový servis

Conti.eContact, nové pneumatiky s nízkym valivým odporom

30/01/2015
Conti.eContact

  • Špeciálne pneumatiky Conti.eContact s valivým odporom nižším až o 30 % znamenajú pre elektromobily zásadné zvýšenie dojazdu

  • Novinka je k dispozícii pre elektromobily a hybridné vozidlá, oba ti(y)py pneumatík môžete teraz zakúpiť u nás

  • Conti.eContact sú prvými pneumatikami značky Continental s hodnotením „A“ na EU štítku

Spoločnosť Continental má vo svojom portfóliu dva typy pneumatík špeciálne navrhnuté pre elektromobily a hybridné vozidlá. Oba sú vyrábané pod názvom Conti.eContact, ale každý z nich plno korešponduje s konkrétnym druhom pohonu – elektrickým či hybridným. 20“ pneumatiky Conti.eContact určené pre elektromobily prinášajú v porovnaní s bežnými pneumatikami zníženie valivého odporu až o pôsobivých 30 %. 17“ a 18“ pneumatiky Conti.eContact pre hybridné vozidlá tak sprostredkujú valivý odpor „len“ o 20 % nižší, zostávajú však stále skvelou voľbou pre silné automobily a vozidlá SUV. Oba typy týchto špeciálnych pneumatík zároveň podávajú skvelé výkony na mokrej aj suchej vozovke.


Continental teda môže výrobcom elektromobilov ponúknuť pneumatiky s potenciálom predĺžiť dojazd ich vozidiel až o 6 % – a zároveň argument pomáhajúci presvedčiť vodičov o výhodách elektromobility. Pneumatiky Conti.eContact, vďaka svojmu nižšiemu valivému odporu, hybridným automobilom umožňujú prejsť dlhšiu vzdialenosť v čisto elektrickom režime, čo umožňuje prevádzku ohľaduplnejšiu k životnému prostrediu a úspornejšiu z hľadiska prevádzkových nákladov. Pneumatiky rady Conti.eContact už boli schválené značkami VW či Renault a Continental očakáva ďalšie schválenia od popredných európskych automobiliek v priebehu tohto roku.

Pri navrhovaní pneumatík Conti.eContact určených pre elektromobily sa hannoverský výrobca rozhodol pre koncept známy ako „vysoké a úzke“. 20“ pneumatiky navrhnuté podľa tohto princípu majú veľký priemer a sú relatívne úzke. Tieto špecifické rozmery samy o sebe dovoľujú vývojárom dosiahnuť výrazné zníženie valivého odporu. V snahe o ďalšie úspory však boli s ohľadom na prispenie k jeho potenciálnej optimalizácii podrobené skúmaniu všetky časti pneumatiky.

Pneumatiky Conti.eContact o priemere 17“ a 18“ pre hybridné vozidlá majú viac spoločného s bežným obutím. Pretože sa hodia aj pre výkonné SUV, môžu na prvý pohlaď vyzerať podobne ako klasické pneumatiky určené práve SUV či osobným automobilom. Ich jednotlivé časti však boli vývojármi detailne preskúmané, vďaka čomu sa podarilo dosiahnuť zníženie valivého odporu zhruba o 20 %. Nové Conti.eContact pre hybridné vozidlá sú prvými pneumatikami značky Continental s hodnotením „A“ na EU štítku ako v kolónke hodnotiacej valivý odpor, tak brzdenie na mokrom povrchu. Continental vyrába limitované série oboch typov pneumatík Conti.eContact v závodoch v Otrokoviciach aj vo francúzskom Sarreguemines.

Štart
Kontakt
Regina Feiferlíková

Komunikace s veřejností

Continental Barum s.r.o.

Objízdná 1628

76502, Otrokovice

Česká republika

+420 577 512 100

Tieto stránky používajú cookies za účelom optimalizácie efektívneho poskytovania služieb. Viac tu